Balıkesir Hakkında

Balıkesir, Ege Denizi ve Marmara Denizi' ne kıyısı olan turizm ve tarımla önde gelen kentimizdir. Tahmini verilere göre 1.233.739 nüfusa sahiptir.  Ayvalık ilçesi'nin Midilli Adasına yakın olması sebebiyle komşudur. Ayvalık, Edremit gibi ilçesiyle Ege Denizine ve Bandırma ilçesiyle Marmara Denizine kıyısı vardır. Ayvalık ve Marmara Adasını sınırları içinde bulundurmasından dolayı deniz turizmin gelişmesini sağlamıştır. Çeşitli oteller ve plajlar mevcuttur. Balıkesir halkı ayrıca tarım ve hayvancılıkla da geçimini sağlamaktadır. Zeytin, Börlüce, bamya, kavun, zeytinyağı şehrin önemli geçim kaynaklarındandır. Yöresel ve simgesel ürünler; Ayvalık tostu, yağcı bedir halısı, kaymak, kolonya, saçaklı mantı, höşmerim, kozak üzümü olarak bilinir.
Gönen, Susurluk, Havra ile Koca Çay , Atnos, Simav, ve Üzümcü çayları şehrin sınırları içinde bulunan diğer akarsulardır. Manyas, Göneni, Körfez ve Balıkesir Ovaları Tabak ve Manyas gölleri kentin tabii kaynaklarındandır. Türkiye'nin iç turizmine katkı sağlayan kentte dağ sporları ve kaplıcalarda bulunmaktadır. Şehri kıyılarında yelkencilik ve Kazdağları ile Şahin Deresi’nde yapılan avcılık da şehri çekici kılmaktadır. 
Balıkesir Havalimanı Edremit ilçe merkezine 10 dakika civarı süren 6 km mesafede yol kat etmeniz gerekiyor. Ulaşım için taksi, yolcu servisleri ve toplu taşıma gibi alternatifler bulunmaktadır. Yurtiçi uçuşlar olarak İstanbul, Ankara seferleri yapılmaktadır.
Balıkesir'e bağlı ilçeler: Altıeylül. Balya, Ayvalık, Bandırma, Burhaniye, Bigadiç, Edremit, Dursunbey, Erdek, Gönen, İvrindi, Gömeç, Havran, Karesi, Manyas, Kepsut, Marmara, Sındırgı, Savaştepe, Susurluk. Plaka kodu 10'dir.

Havalimanından Balıkesir Şehir Merkezine Ulaşım

Şehir merkezine uzak mesafede bulunmayan Balıkesir Havalimanı’na kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Havalimanından Özel servisler ve taksi ulaşım araçlarını tercih edebilirsiniz; isterseniz de araç kiralama hizmeti seçeneğiyle ulaşım sağlayabilirsiniz.

Özel Servisler

Havalimanına iniş yapan uçak saatlerine göre ayarlanmış olan, özel servislerle şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Şehir merkezine ulaşım 1,5 saat civarı sürmektedir. Özel servisler kullanabilmeniz için uçuş yapmadan önce rezervasyon yapmanız gerekmektedir.

Taksi

24 saat hizmet vermekte olan taksi ücretleri diğer seçeneklere göre daha maliyetli olsa da en kolay ve konforlu ulaşım için taksiyi tercih edebilirsiniz. Rahatlık bakımından taksi tercih edilebilir.

Araç Kiralama

Araç Kiralama şirketleri olarak Acarsan, Hertz, National Car, Sixt, Avis, Rental Cars ofisleri Alanya Havalimanı içerisinde araç kiralamak istediğinizde hizmet sağlamaktadır. Araçınızı bu firmalardan kiralayarak şehre ulaşım sağlayabilirsiniz fakat trafik sorununu göz önünde bulundurmanızı tavsiye ederiz. 

Sıkça Sorulan Sorular

Biletkesfet, Balıkesir varış noktasına tercih ettiğiniz kalkış noktasından uçuşu olan tüm hava yollarının anlık verilerini direkt olarak çeker ve karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için tüm Balıkesir uçuşlarını bir arada görebilir ve en uygun uçak biletini tercih edebilirsiniz.

Balıkesir uçuşları Balıkesir Havalimanı üzerinden düzenleniyor.

Tüm seyahat planlarınız için Bilet Keşfet

BİLETKEŞFET ile binlerce bilet seçeneğini saniyeler içinde listeleyebilir, size en uygun bileti güvenle kolayca satın alabilirsiniz.

Hemen İndir
İndirim fırsatlarından ve kampanyalardan

haberdar olmak için e-bültenimize kayıt olun!

E-Bülten aboneliğiniz başarıyla tamamlandı E-Bülten aboneliğiniz başarıyla tamamlandı