Hızlı Erişim

Astana Hakkında

Nur-Sultan ya da eski adıyla Astana Orta Asya’nın en büyük ülkelerinden biri olan Kazakistan'ın başkenti ve ikinci büyük şehridir. Şehir, Kazakistan'ın kuzeyinde Akmola Eyaleti içerisinde İşim Nehri'nin kıyısında yer almaktadır. 1998'de Kazakistan'ın başkenti ilan edilmiş olup insanların ülkenin güney kesiminde yığılmasını önlemek amacıyla Almatı'dan buraya taşınmıştır. Nur-Sultan, ülkenin en büyük kenti Almatı ile birlikte doğrudan yönetilen cumhuriyet şehri statüsüne sahiptir.  Büyük potansiyele sahip kent, ayrıca dünyanın ikinci en soğuk başkenti olarak da biliniyor. İkinciliği, Ottawa, Kanada’dan aldı, birinci sırada ise Ulan Batur, Moğolistan.

Astana bomboş Orta Asya steplerinin ortasına kurulan bir şehir olduğu için şehirde her zaman çok büyük ve çok gösterişli binalar görmeye hazır olun. Kazakistan Devleti'nin yer altı zenginliklerinden kaynaklanan zenginliği alabildiğine boş ve müsait alan ile birleşince ortaya böyle büyük yapılar ortaya çıkıyor. Bu büyük yapıların büyük kısmını turist olarak ziyaret etmeniz mümkündür. Ulusal Müzeden Barış ve Uzlaşma Sarayı, Silahlı Kuvvetler Müzesi, Nur Astana Camii, Khan Shatyr Eğlence Merkezi gibi Astana’nın önemli yapılarını görmeden dönmeyiniz. Şehrin her tarafında bulunan gökdelenler ise, şehir merkezinde gezenlerin gözlerini kamaştırıyor.

Kazakistan’ın otoriter bir başkan ve muhafazakâr bir hükümet ile yönetilmesi sizi yanıltmasın: Astana’da güneş battığında eğlenmek, dans etmek, kadehiniz elinizde müzik dinlemek ve lezzetli yemekler yemek için birçok seçenek var. Elektronik müzikten gece kulüplerinin partilerine, DJ performanslarından canlı müziğe kadar geniş bir yelpazede eğlence mekânları Astana’da mevcuttur.
 

Sıkça Sorulan Sorular

Biletkesfet, Astana varış noktasına tercih ettiğiniz kalkış noktasından uçuşu olan tüm hava yollarının anlık verilerini direkt olarak çeker ve karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için tüm Astana uçuşlarını bir arada görebilir ve en uygun uçak biletini tercih edebilirsiniz.

Astana uçuşları International Havalimanı üzerinden düzenleniyor.

Tüm seyahat planlarınız için Bilet Keşfet

BİLETKEŞFET ile binlerce bilet seçeneğini saniyeler içinde listeleyebilir, size en uygun bileti güvenle kolayca satın alabilirsiniz.

Hemen İndir
İndirim fırsatlarından ve kampanyalardan

haberdar olmak için e-bültenimize kayıt olun!

E-Bülten aboneliğiniz başarıyla tamamlandı E-Bülten aboneliğiniz başarıyla tamamlandı