Ankara - Tehran Uçak Bileti Bilgileri

Yaklaşık Mesafe
Uçuş Süresi
Popüler Havayolları
Varış Havalimanı
1.694 Km
2 saat
Türk Havayolları

Şehir Merkezinden Esenboğa Havalimanı'na Ulaşım

Şehir merkezinden Esenboğa Havalimanı'na Ankara'nın merkezi noktaları olan AŞTİ,Kızılay, Sıhhiye ve Ulus'tan Ankara Büyük Şehir Belediyesi'ne ait Belko otobüleri ile, EGO otobüsleri, taksi ve özel aracınızla ulaşabilirsiniz. Ayrıca şehir merkezlerinde bulunan araç kiralama ofisleri de mevcuttur.,

Belko Air

Belko Air ile Ankara'nın merkezi noktaları Kızılay, AŞTİ, Gar, Sıhhiye, Pursaklar ve Ulus'tan havalimanına ulaşım sağlayabilirsiniz. 442/A ve 442/K numaralı 45 kişilik Belko Air otobüsleri 24 saat hizmet veriyor. Sabah 06:00 ve gece 00:00'a kadar seferler düzenlenmekte. Gece 00:00 - 06:00 arası her saat başında, sabah 06:00 - 00:00 arası yarım saatte bir seferleri bulunuyor.

EGO Otobüsleri

Havalimanı'na AŞTİ - Esenboğa arasında ulaşım sağlayan 442-3 numaralı otobüslerle ulaşabilirsiniz. Ankara Arena, AKM ve Güvenpark'tan geçen hat dışında Sıhhiye ve Ulus noktalarından geçen 491 numaralı otobüsleri kullanarak havalimanına gidebilirsiniz. 491 numaralı hatlar sadece hafta içi günde 3 kez sefer düzenlemektedir.

Taksi

Ankara’da taksileri kullanmak genel olarak mesafeler birbirine yakın olduğu için ekonomik bir yöntem olsa da havalimanına ulaşmak için daha pahalı bir alternatif .

Özel Araç

Esenboğa Havalimanı’ndan şehir merkezine özel araçla yaklaşık 28 kilometre mesafe ve 45 dakikalık sürede ulaşmanız mümkün. Ayrıca havalimanı içerisinde açık ve kapalı iki otopark bulunuyor.

Havalimanı Bilgileri

Esenboğa Havalimanı devlet kadrolarının da yoğun olarak kullandığı bir havalimanı olması dolayısıyla birçok tesisi bünyesinde barındırıyor. İç Hatlar terminalinde uçak saatini beklerken Ankar Cafe, Cafe Nero,Bus Gate ve Büfe İç Hat’ta kahve içebilir, sandviç ve tost yiyebilirsiniz. Yöresel Anadolu yemekleri tercih ediyorsanız Tadında Anadolu’ya gidebilir, dünya mutfaklarının tadına bakmak istiyorsanız ise durağınız Bomonti Brasserie. Ayrıca Burger King gibi fest food restoranları da bulunmaktadır..

Dış hatlar gidiş ve geliş terminallerinde kafeler, kisoklar ve barlarda vakit geçirebilirsiniz. Ayrıca bu terminalde pasaport kontrolünü geçtiğiniz takdirde vergisiz alışveriş yapabileceğiniz Duty Free’lerde zaman geçirebilirsiniz. Her iki terminalde de hediyelik eşya ve küçük ihtiyaçlarınızı giderebileceğiniz kioskların olduğunu da unutmayın.

Havalimanından Tahran Merkezine Ulaşım

Imam Khomeini Intl Havalimanı

Taksi
İmam Humeyni Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşım için tercih edebileceğiniz araçlar arasında taksiler vardır. Taksiler ile şehir merkezine hızlı ve konforlu bir şekilde ulaşmanız mümkündür. Havalimanında sizin için bekleyen Samand, Tvyvtakmry ve Volkswagen markalı taksilere binerek yolculuğunuzu başlatabilirsiniz. 

Metro
İmam Humeyni Havalimanı’nda yer altından binebileceğiniz metrolar ile şehir merkezine rahatlıkla gidebilirsiniz. Metro ile yolculuğunuz oldukça ekonomik olacaktır. Metrolar ile Hat 1 üzerinden güney bölgeye seyahat edebilirsiniz.

Otobüs
Havalimanı’ndan şehir merkezine olan ulaşımınızda tercih edebileceğiniz en ekonomik seçeneklerden birisi otobüslerdir. Otobüsler ile oldukça rahat ve cebinize uygun bir yolculuk yapmanız mümkündür. Havalimanından binebileceğiniz otobüsler, uçağınız indiği andan itibaren sizleri bekliyor olacak.

Mehrabah Intl Havalimanı

Taksi
Mehrabad Havalimanı’ndan şehir merkezine olan ulaşımınızda tercih edebileceğiniz taksiler oldukça hızlı ve konforlu bir şekilde ulaşımınızı tamamlamaktadır. Havalimanında sizin için bekleyen son teknoloji ile donatılmış taksiler en ideal seçenekler arasındadır.

Metro
Ulaşımınızda tercih edebileceğiniz diğer bir seçenek ise Metro’dur. Metro ile oldukça uygun fiyata yolculuk yapmanız mümkündür. Mehrabad Havalimanı’nda yer altından binebileceğiniz metrolar ile şehir merkezine rahatlıkla gidebilirsiniz. Metrolar ile Hat 1 üzerinden güney bölgeye seyahat edebilirsiniz.

Otobüs
Diğer bir ulaşım seçeneği olan otobüsler de oldukça ekonomik bir seçenektir. Otobüsler otoban üzerinden oldukça konforlu bir şekilde şehir merkezine ulaşmaktadır. Havalimanından binebileceğiniz otobüsler, uçağınız indiği andan itibaren sizleri bekliyor olacak.
 

Sıkça Sorulan Sorular

Biletkesfet, Ankara - Tehran varış noktasına tercih ettiğiniz kalkış noktasından uçuşu olan tüm hava yollarının anlık verilerini direkt olarak çeker ve karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için tüm Ankara - Tehran uçuşlarını bir arada görebilir ve en uygun uçak biletini tercih edebilirsiniz.

Tüm seyahat planlarınız için Bilet Keşfet

BİLETKEŞFET ile binlerce bilet seçeneğini saniyeler içinde listeleyebilir, size en uygun bileti güvenle kolayca satın alabilirsiniz.

Hemen İndir
İndirim fırsatlarından ve kampanyalardan

haberdar olmak için e-bültenimize kayıt olun!

E-Bülten aboneliğiniz başarıyla tamamlandı E-Bülten aboneliğiniz başarıyla tamamlandı