Ankara - Stuttgart Uçak Bileti Bilgileri

Yaklaşık Mesafe
Uçuş Süresi
Popüler Havayolları
Varış Havalimanı
2.111 Km
2 saat 30 dk
Türk Havayolları

Şehir Merkezinden Esenboğa Havalimanı'na Ulaşım

Şehir merkezinden Esenboğa Havalimanı'na Ankara'nın merkezi noktaları olan AŞTİ,Kızılay, Sıhhiye ve Ulus'tan Ankara Büyük Şehir Belediyesi'ne ait Belko otobüleri ile, EGO otobüsleri, taksi ve özel aracınızla ulaşabilirsiniz. Ayrıca şehir merkezlerinde bulunan araç kiralama ofisleri de mevcuttur.,

Belko Air

Belko Air ile Ankara'nın merkezi noktaları Kızılay, AŞTİ, Gar, Sıhhiye, Pursaklar ve Ulus'tan havalimanına ulaşım sağlayabilirsiniz. 442/A ve 442/K numaralı 45 kişilik Belko Air otobüsleri 24 saat hizmet veriyor. Sabah 06:00 ve gece 00:00'a kadar seferler düzenlenmekte. Gece 00:00 - 06:00 arası her saat başında, sabah 06:00 - 00:00 arası yarım saatte bir seferleri bulunuyor.

EGO Otobüsleri

Havalimanı'na AŞTİ - Esenboğa arasında ulaşım sağlayan 442-3 numaralı otobüslerle ulaşabilirsiniz. Ankara Arena, AKM ve Güvenpark'tan geçen hat dışında Sıhhiye ve Ulus noktalarından geçen 491 numaralı otobüsleri kullanarak havalimanına gidebilirsiniz. 491 numaralı hatlar sadece hafta içi günde 3 kez sefer düzenlemektedir.

Taksi

Ankara’da taksileri kullanmak genel olarak mesafeler birbirine yakın olduğu için ekonomik bir yöntem olsa da havalimanına ulaşmak için daha pahalı bir alternatif .

Özel Araç

Esenboğa Havalimanı’ndan şehir merkezine özel araçla yaklaşık 28 kilometre mesafe ve 45 dakikalık sürede ulaşmanız mümkün. Ayrıca havalimanı içerisinde açık ve kapalı iki otopark bulunuyor.

Havalimanı Bilgileri

Esenboğa Havalimanı devlet kadrolarının da yoğun olarak kullandığı bir havalimanı olması dolayısıyla birçok tesisi bünyesinde barındırıyor. İç Hatlar terminalinde uçak saatini beklerken Ankar Cafe, Cafe Nero,Bus Gate ve Büfe İç Hat’ta kahve içebilir, sandviç ve tost yiyebilirsiniz. Yöresel Anadolu yemekleri tercih ediyorsanız Tadında Anadolu’ya gidebilir, dünya mutfaklarının tadına bakmak istiyorsanız ise durağınız Bomonti Brasserie. Ayrıca Burger King gibi fest food restoranları da bulunmaktadır..

Dış hatlar gidiş ve geliş terminallerinde kafeler, kisoklar ve barlarda vakit geçirebilirsiniz. Ayrıca bu terminalde pasaport kontrolünü geçtiğiniz takdirde vergisiz alışveriş yapabileceğiniz Duty Free’lerde zaman geçirebilirsiniz. Her iki terminalde de hediyelik eşya ve küçük ihtiyaçlarınızı giderebileceğiniz kioskların olduğunu da unutmayın.

Havalimanından Stuttgart Merkezine Ulaşım

Otobüs
Havalimanı’ndan çok ekonomik bir şekilde şehir merkezine ulaşım seçeneklerinden birisi otobüstür. Yaklaşık 20 dakikalık yolculukla şehir merkezine ulaşacağınız otobüslere terminal binasının yanından ulaşabilirsiniz. Otobüs saatleri ve güzergahları ile alakalı detaylı bilgi alabilmek için Stuttgart Havalimanı internet sitesini ziyaret edebilir gerekli bilgilere ulaşabilirsiniz.

Tren  
Trenler, şehir merkezine ulaşım için oldukça hesaplıdır. Trenler ile aynı zamanda konforlu ve keyifli bir yolculukla istediğiniz yere ulaşmanız mümkündür. Havalimanı’ndaki tren durağından beklemeden trene binebilir ve şehir merkezine doğru yolculuk başlatabilirsiniz. Aynı zamanda Havalimanı’ndaki Terminal 1’den metroyu kullanarak hızlı bir ulaşım aracı seçmiş olursunuz. Metro ile yaklaşık 30 dakika da şehir merkezine ulaşmış olursunuz.

Araç Kiralama
Araç kiralamak tercih edebileceğiniz bir diğer ulaşım seçeneğidir. Havalimanı’nın Terminal 2 ve Terminal 3 bölümlerinden ulaşabileceğiniz araç kiralama ofislerinden araç kiralama işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca şoförlü veya şoförsüz araç kiralama imkanına da sahipsiniz. Araç kiralama firmaları arasında;  Avis, Sixt, Hertz, Buchbinder, Enterprise, Europcar ve Global Drive bulunmaktadır.

Sıkça Sorulan Sorular

Biletkesfet, Ankara - Stuttgart varış noktasına tercih ettiğiniz kalkış noktasından uçuşu olan tüm hava yollarının anlık verilerini direkt olarak çeker ve karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için tüm Ankara - Stuttgart uçuşlarını bir arada görebilir ve en uygun uçak biletini tercih edebilirsiniz.

Tüm seyahat planlarınız için Bilet Keşfet

BİLETKEŞFET ile binlerce bilet seçeneğini saniyeler içinde listeleyebilir, size en uygun bileti güvenle kolayca satın alabilirsiniz.

Hemen İndir