Ankara - Paris Uçak Bileti Bilgileri

Yaklaşık Mesafe
Uçuş Süresi
Popüler Havayolları
Varış Havalimanı
2.600 Km
3 saat 10 dk
Türk Havayolları

Şehir Merkezinden Esenboğa Havalimanı'na Ulaşım

Şehir merkezinden Esenboğa Havalimanı'na Ankara'nın merkezi noktaları olan AŞTİ,Kızılay, Sıhhiye ve Ulus'tan Ankara Büyük Şehir Belediyesi'ne ait Belko otobüleri ile, EGO otobüsleri, taksi ve özel aracınızla ulaşabilirsiniz. Ayrıca şehir merkezlerinde bulunan araç kiralama ofisleri de mevcuttur.,

Belko Air

Belko Air ile Ankara'nın merkezi noktaları Kızılay, AŞTİ, Gar, Sıhhiye, Pursaklar ve Ulus'tan havalimanına ulaşım sağlayabilirsiniz. 442/A ve 442/K numaralı 45 kişilik Belko Air otobüsleri 24 saat hizmet veriyor. Sabah 06:00 ve gece 00:00'a kadar seferler düzenlenmekte. Gece 00:00 - 06:00 arası her saat başında, sabah 06:00 - 00:00 arası yarım saatte bir seferleri bulunuyor.

EGO Otobüsleri

Havalimanı'na AŞTİ - Esenboğa arasında ulaşım sağlayan 442-3 numaralı otobüslerle ulaşabilirsiniz. Ankara Arena, AKM ve Güvenpark'tan geçen hat dışında Sıhhiye ve Ulus noktalarından geçen 491 numaralı otobüsleri kullanarak havalimanına gidebilirsiniz. 491 numaralı hatlar sadece hafta içi günde 3 kez sefer düzenlemektedir.

Taksi

Ankara’da taksileri kullanmak genel olarak mesafeler birbirine yakın olduğu için ekonomik bir yöntem olsa da havalimanına ulaşmak için daha pahalı bir alternatif .

Özel Araç

Esenboğa Havalimanı’ndan şehir merkezine özel araçla yaklaşık 28 kilometre mesafe ve 45 dakikalık sürede ulaşmanız mümkün. Ayrıca havalimanı içerisinde açık ve kapalı iki otopark bulunuyor.

Havalimanı Bilgileri

Esenboğa Havalimanı devlet kadrolarının da yoğun olarak kullandığı bir havalimanı olması dolayısıyla birçok tesisi bünyesinde barındırıyor. İç Hatlar terminalinde uçak saatini beklerken Ankar Cafe, Cafe Nero,Bus Gate ve Büfe İç Hat’ta kahve içebilir, sandviç ve tost yiyebilirsiniz. Yöresel Anadolu yemekleri tercih ediyorsanız Tadında Anadolu’ya gidebilir, dünya mutfaklarının tadına bakmak istiyorsanız ise durağınız Bomonti Brasserie. Ayrıca Burger King gibi fest food restoranları da bulunmaktadır..

Dış hatlar gidiş ve geliş terminallerinde kafeler, kisoklar ve barlarda vakit geçirebilirsiniz. Ayrıca bu terminalde pasaport kontrolünü geçtiğiniz takdirde vergisiz alışveriş yapabileceğiniz Duty Free’lerde zaman geçirebilirsiniz. Her iki terminalde de hediyelik eşya ve küçük ihtiyaçlarınızı giderebileceğiniz kioskların olduğunu da unutmayın.

Havalimanından Paris Merkezine Ulaşım

Beauvais Tille Havalimanı

Tren
Havalimanı’na indikten sonra şehir merkezine ulaşım için kullanabileceğiniz toplu taşıma araçlarından bir tanesi de trendir. Havalimanından geçen bir tren yolu yok fakat hemen 4 km uzağında büyük Beauvais tren istasyonu var. Beauvais Tille Havalimanı’na sadece 4 km uzaklıkta yer alan bu tren istasyonundan Paris’e giden tren ile ulaşım sağlayabilirsiniz. Bu istasyondan kalkan Paris treni, Paris’in Gare du Nord, Amiens vb. noktalarına ulaşır. Öncelikle havalimanında tren istasyonuna giden otobüs veya taksiye binmeniz gerek. Taksiyle gitmek isterseniz yaklaşık olarak 15 dakikalık bir yolculuk yapmanız gerekmektedir. Tren istasyonuna vardıktan sonra Paris Gare du Nord trenine binip, yaklaşık 1 saatlik yolculukla Paris'e hızlı ve ekonomik bir şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz. Beauvais tren istasyonu ile Beauvais Tille Havalimanı arasında otobüs seferleri de var ve daha uygun fiyatlı. Yolculuğunuz ise yaklaşık 40-50 dakika civarı sürmektedir. Bu istasyondan Paris’e giden tren sizi Gare du Nord'a 1 saat süren yolculuğun ardından ulaştırmaktadır. Bilet ücreti ise 15 avro. Biletler, istasyondan, online rezervasyon yöntemiyle, havalimanındaki otomatik bilet gişelerinden almanız mümkündür.

Otobüs
Şehir merkezine ulaşım için kullanabileceğiniz bir diğer seçenek otobüs seçeneğidir. Otobüsler ile ekonomik ve rahat bir yolculuk ardından Paris’e ulaşabilirsiniz. Beauvais Tille Havalimanı terminalinin çıkışında otobüs duraklarına rastlayabilirsiniz. Bu duraklardan Paris’e ve Beuavais şehir merkezine direkt giden havalimanı işletmesine bağlı olarak çalışan otobüsler kalkar. Paris’e doğrudan giden otobüslerin son durağı Paris Metro İstasyonu’nun bulunduğu yer olan Porte Maillot’tur. Porte Maillot ile havalimanı arasında ucuz, hızlı ve direkt ulaşım sağlayan otobüs seferlerinin olması, yolcuların işini kolaylaştırmakta. Beauvais Tille Havalimanı’na varan her uçuştan 20 dakika sonra bu otobüsler Paris’e sefer düzenler. Yolculuk süreniz yaklaşık 80 dakika sürmektedir. Eğer otobüs biletinizi online almadıysanız; geliş terminali içerisindeki bilet satış noktalarından veya otomatik bilet satın alma kiosklarından alabilirsiniz. Fakat online seçeneği dışındakiler için biletinizi nakit parayla almak durumundasınız. 

Taksi ve Shuttle
Şehir merkezine ulaşım için tercih edebileceğiniz seçenekler Paris havalimanında oldukça çeşitlidir. Taksi ve Shuttle araçları ile şehir merkezine ulaşımınız oldukça kolaydır. Beauvais Tille Havalimanı işletmesine bağlı, Beauvais şehir merkezine direkt ulaşım sağlayan özel shuttle araçları mevcuttur. Bu araçlar aynı zamanda Beauvais tren istasyonuna da gider ve günde toplam 8 seferi var. Shuttle araç filosu oldukça geniş; minibüs, otobüs ve taksi boyutlarında shuttle araçlar mevcut. Bu araçlardan faydalanarak direkt olarak Paris’e; Charles de Gaulle Havalimanı; Disneyland Park’a ve yakın yerlere ulaşım sağlayabilirsiniz. Havalimanı terminalinin hemen çıkışında bulunan taksi duraklarından taksilere binerek ulaşımınızı başlatabilirsiniz. Beauvais Tille Havalimanı’ndan Paris’e gitmek için tercihinizi taksilerden yana kullanmak istiyorsanız, yaklaşık 100-150 avroluk bir ödeme yapacağınızı unutmayınız.

Araç Kiralama
Ulaşım seçenekleri arasında bulunan araç kiralama seçeneği oldukça mantıklıdır. Araç kiralayarak ulaşımınızı kolaylaştırabilir ve Paris ziyaretinizi daha özgür bir şekilde bitirebilirsiniz. Paris trafiğinin ünü, en az İstanbul kadar fazla olması sebebiyle trafiğin yoğun saatlerinde Paris’e kiraladığınız araçla ulaşmanız birkaç saatinizi alabilir. Fakat uzun dönemli kalmayı planlıyor ve toplu taşıma araçlarını kullanmak istemiyorsanız, Beauvais Tille Havalimanı içerisindeki araç kiralama şirketlerinden araç kiralama işlemlerinizi yapabilirsiniz. 
Charles De Gaulle Havalimanı

Tren
Havalimanı’ndan şehir merkezine nasıl ulaşırım diye düşünüyorsanız, trenler sizin oldukça ideal bir seçenektir. Charles de Gaulle Havalimanı’ndan şehir merkezine inebilmek için kullanabileceğiniz toplam üç raylı sistem bulunuyor. Bunlardan ilki RER ile şehre inmek. RER biletinizi havalimanındaki giriş otomatından kredi kartınızla satın alabilir ve yönlendirme tabelalarını takip ederek gitmek istediğiniz istasyona rahatlıkla gidebilirsiniz. Raylı sistemlerdeki ikinci seçenek ise TGV. Bu hızlı tren sistemi sayesinde havalimanının Terminal 2’deki istasyonundan; Rennes, Strasbourg, Dijon, Bordeaux, Marseille, Montpeiler, Toulouse, Lyon, Brüksel, Poitiers, Lille, Toulon ve Nantes’e kadar gidebilmeniz mümkündür. 
Son seçenek olan CDGVAL ise, Charles de Gaulle Havalimanı’ndaki üç tane terminal arasında hızlı ve rahat bir ulaşım sağlıyor. CDGVAL sayesinde hem terminallere hem de RER ve TGV gibi diğer ulaşım istasyonlarına oldukça kolay bir şekilde gidebilirsiniz.

Taksi
Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşım için oldukça hızlı ve kolay bir seçenek olan taksilerle ulaşmanız mümkündür. Charles de Gaulle Havalimanı’nın her terminalinde taksiler sizleri beklemektedir. Gidilen kilometreye göre ücret yazan taksiler ile şehir merkezine makul ücretlerle gidebilmeniz mümkündür.

Otobüs
Charles de Gaulle Havalimanı’ndan şehir merkezine ekonomik olarak ulaşım sağlamak için otobüslere başvurmanız gerekmektedir. Hizmet veren otobüsler arasında Roissybus, Cars Air France, 350 Bus, 19 Bus, Noctilien night bus, Val d’Europe Airports Shuttle ve Fileo Roissy bulunmaktadır. Paris Belediyesi’nin sağladığı Roissy Bus hizmeti ile aktarma yapmadan dilediğiniz noktaya ulaşmanız mümkündür. Yolculuğunuz bu şekilde yaklaşık 1 saat sürmektedir,1, 2 ve 3. terminallerden Roissy Bus otobüslerine binebilmeniz mümkündür.

Araç Kiralama
Charles de Gaulle Havalimanı terminal binalarında araç kiralayabileceğiniz birçok ofis bulunmaktadır. Buradan araç kiralayarak şehir merkezine ulaşımınızı kolaylaştırabilir ve şehir gezintinizi daha özgür hale getirebilirsiniz. Havalimanı içinde bulunan araç kiralama şirketleri arasında; Hertz, Budget, Advantage, Europcar, Firefly, Avis, TT Car Transit, Interrent, Alamo, Enterprise, Dollar, Thrifty ve Sixt yer alıyor.

Orly Havalimanı

Tren
Orly Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşım için kullanabileceğiniz en ideal seçeneklerden birisi trenlerdir. Trenler ile oldukça rahat bir yolculuk yaparak şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Paris Şehir merkezine inebilmek için kullanabileceğiniz üç tane raylı sistem bulunmaktadır. Bunlardan ilki RER ile şehre inmek. RER biletinizi havalimanındaki giriş otomatından kredi kartınızla satın alabilir ve yönlendirme tabelalarını takip ederek gitmek istediğiniz istasyona rahatlıkla gidebilirsiniz. Ancak RER de sık sık grevler ve bu nedenle rötarlar olması nedeniyle planladığınız saatten daha evvel yola çıkmanız gerekebileceğini hatırlatalım. Raylı sistemlerdeki ikinci seçenek ise Tram 7 adı ile bilinen tramvay. Bu tramvaylar sayesinde havalimanından Villejuif-Louis Aragon’a ulaşmanız mümkündür.

Taksi
Şehir merkezine ulaşım seçenekleri arasında bulunan taksiler, ulaşım için oldukça hızlı ve konforlu bir seçenektir. Havalimanı terminalinde taksiler 7 gün 24 saat hizmet vermektedir. Taksiler gidilen kilometreye göre ücret talep etmektedir.

Otobüs
Orly Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşmak için tercih edebileceğiniz bir diğet toplu taşıma aracı ise otobüslerdir. Ana terminal binasından ulaşabileceğiniz otobüsler taksilere kıyasla çok daha ekonomiktir. Tercih edebileceğiniz otobüsler arasında Orlybus, Cars Air France, Bus 183, Val d’Europe Airports ve Bus 91.10 bulunmaktadır. Orlybus otobüsleri Paris’in Denfert ile Rochereau istasyonları arasında hizmet verirken yolculuk yaklaşık 35 dakika kadar sürmektedir. Bus 183 otobüsü ile Orly Havalimanı ile Porte de Choisy istasyonu arasında gidiş sağlanırken Bus 91.10 otobüsü ile ise Massy-TGV istasyonuna gidiş yapılabiliyor. Diğerlerine göre daha uygun ücretle çalışan Cars Air France ile ise iki hat üzerinden giden iki farklı otobüs bulunmaktadır. İlk hat ile Gare Montparnasse, Invalides ve Etoile istasyonları arasında yolculuk yapabilirken, diğer hat ile ise Orly Havalimanı’ndan Charles de Gaulle Havalimanı’na ulaşım sağlayabilirsiniz.

Araç Kiralama
Orly Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşım için araç kiralayabilirsiniz. Araç kiralayarak şehir merkezine olan ulaşımınızı kolaylaştırabilir ve şehir ziyaretinizi daha özgür hale getirebilirsiniz. Orly Havalimanı terminal binasında bir çok araç kiralama ofisi bulunmaktadır. Havalimanı içinde bulunan araç kiralama şirketleri arasında; Alamo, Budget, Enterprise, Europcar, Firefly, Dollar, TT Car Transit, Interrent, Avıs, Advantage, Hertz, Thrifty ve Sixt yer almaktadır. 
 

Sıkça Sorulan Sorular

Biletkesfet, Ankara - Paris varış noktasına tercih ettiğiniz kalkış noktasından uçuşu olan tüm hava yollarının anlık verilerini direkt olarak çeker ve karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için tüm Ankara - Paris uçuşlarını bir arada görebilir ve en uygun uçak biletini tercih edebilirsiniz.

Ankara-Paris uçuşlarında kalkış havalimanı olarak Esenboğa Havalimanı, varış için Beauvais Tille - Paris Beauvais Havalimanı, Chalons Vatry Havalimanı, Charles De Gaulle Havalimanı, Gare du Nord Havalimanı, Paris Le Bourget Havalimanı, Massy TGV Havalimanı, Orly Havalimanı, Pontoise - Pontoise Cormeilles Havalimanı, Velizy Villacoublay Havalimanı, Gare Montparnasse Havalimanı kullanabilirsiniz.

Ankara-Paris arası uçuş mesafesi toplam 2599 kilometre. İki şehir arasındaki uçak yolculuğu 3 saat 10 dakika sürüyor.

Ortalama fiyatlar incelendiğinde, Ankara-Paris uçuşları için en uygun gün: Cuma.

SunExpress Ankara-Paris arası direkt uçuş düzenliyor.

Tüm seyahat planlarınız için Bilet Keşfet

BİLETKEŞFET ile binlerce bilet seçeneğini saniyeler içinde listeleyebilir, size en uygun bileti güvenle kolayca satın alabilirsiniz.

Hemen İndir
İndirim fırsatlarından ve kampanyalardan

haberdar olmak için e-bültenimize kayıt olun!

E-Bülten aboneliğiniz başarıyla tamamlandı E-Bülten aboneliğiniz başarıyla tamamlandı