Ankara - Moskova Uçak Bileti Bilgileri

Yaklaşık Mesafe
Uçuş Süresi
Popüler Havayolları
Varış Havalimanı
1.773 Km
2 saat 10 dk
Türk Havayolları

Şehir Merkezinden Esenboğa Havalimanı'na Ulaşım

Şehir merkezinden Esenboğa Havalimanı'na Ankara'nın merkezi noktaları olan AŞTİ,Kızılay, Sıhhiye ve Ulus'tan Ankara Büyük Şehir Belediyesi'ne ait Belko otobüleri ile, EGO otobüsleri, taksi ve özel aracınızla ulaşabilirsiniz. Ayrıca şehir merkezlerinde bulunan araç kiralama ofisleri de mevcuttur.,

Belko Air

Belko Air ile Ankara'nın merkezi noktaları Kızılay, AŞTİ, Gar, Sıhhiye, Pursaklar ve Ulus'tan havalimanına ulaşım sağlayabilirsiniz. 442/A ve 442/K numaralı 45 kişilik Belko Air otobüsleri 24 saat hizmet veriyor. Sabah 06:00 ve gece 00:00'a kadar seferler düzenlenmekte. Gece 00:00 - 06:00 arası her saat başında, sabah 06:00 - 00:00 arası yarım saatte bir seferleri bulunuyor.

EGO Otobüsleri

Havalimanı'na AŞTİ - Esenboğa arasında ulaşım sağlayan 442-3 numaralı otobüslerle ulaşabilirsiniz. Ankara Arena, AKM ve Güvenpark'tan geçen hat dışında Sıhhiye ve Ulus noktalarından geçen 491 numaralı otobüsleri kullanarak havalimanına gidebilirsiniz. 491 numaralı hatlar sadece hafta içi günde 3 kez sefer düzenlemektedir.

Taksi

Ankara’da taksileri kullanmak genel olarak mesafeler birbirine yakın olduğu için ekonomik bir yöntem olsa da havalimanına ulaşmak için daha pahalı bir alternatif .

Özel Araç

Esenboğa Havalimanı’ndan şehir merkezine özel araçla yaklaşık 28 kilometre mesafe ve 45 dakikalık sürede ulaşmanız mümkün. Ayrıca havalimanı içerisinde açık ve kapalı iki otopark bulunuyor.

Havalimanı Bilgileri

Esenboğa Havalimanı devlet kadrolarının da yoğun olarak kullandığı bir havalimanı olması dolayısıyla birçok tesisi bünyesinde barındırıyor. İç Hatlar terminalinde uçak saatini beklerken Ankar Cafe, Cafe Nero,Bus Gate ve Büfe İç Hat’ta kahve içebilir, sandviç ve tost yiyebilirsiniz. Yöresel Anadolu yemekleri tercih ediyorsanız Tadında Anadolu’ya gidebilir, dünya mutfaklarının tadına bakmak istiyorsanız ise durağınız Bomonti Brasserie. Ayrıca Burger King gibi fest food restoranları da bulunmaktadır..

Dış hatlar gidiş ve geliş terminallerinde kafeler, kisoklar ve barlarda vakit geçirebilirsiniz. Ayrıca bu terminalde pasaport kontrolünü geçtiğiniz takdirde vergisiz alışveriş yapabileceğiniz Duty Free’lerde zaman geçirebilirsiniz. Her iki terminalde de hediyelik eşya ve küçük ihtiyaçlarınızı giderebileceğiniz kioskların olduğunu da unutmayın.

Havalimanından Moskova Merkezine Ulaşım

Domodedovo Havalimanı

Otobüs

Domodedovo Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşım için tercih edilen, en konforlu seçenek otobüs seçeneğidir. İki farklı otobüs hizmeti bulunmaktadır. Bunlardan ilki Express otobüsleri. 20 dakika aralıklar ile kalkış yapan otobüslerle şehir merkezine gitmeniz oldukça mümkündür.

Taksi

Havalimanı’ndan şehir merkezine kullanabileceğiniz bir diğer seçenek ise taksilerdir. Taksiler en hızlı ve rahat seçenek olarak bilinmektedir. Şehrin 22 kilometre uzağında yerleşmiş olan Domodedovo Havalimanı’ndan taksi ile merkeze gidiş Kashirskoe karayolundan sağlanmaktadır. Taksilere havalimanının yolcu terminalinden ulaşabilirsiniz.

Havalimanı Servisleri

Moskova Şehir merkezine havalimanı servisleri ile gidebilmenizde oldukça kolaydır. Gün boyu 15 dakikada bir kalkan mini otobüsler ile yaklaşık 3 saat süren bir yolculuğun ardından şehir merkezine olan yolculuğunuzu tamamlayabilirsiniz.

Araç Kiralama

Araç kiralayarak da şehir merkezine ulaşımınızı sağlayabilir ve gezintinizi daha özgür hale getirebilirsiniz. Telefonla veya şirketlerin internet sitesinden kiralayabileceğiniz gibi terminalde bulunan araç kiralama ofislerinden de pasaport ve sürücü belgenizi göstererek araç kiralayabilirsiniz. Rentmotors, Avis, Europcar ve Hertz araç kiralama şirketlerinden bazılarıdır.

Vnukovo Intl Havalimanı

Otobüs

Terminallerden 130 metre uzaklıkta olan çok karlı park alanındaki otobüs duraklarından otobüslere binerek şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Otobüsler ile yaklaşık yarım saat süren bir yolculuğun ardından kendinizi şehir merkezinde bulabilirsiniz.

Taksi

Vnukovo Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşımın en hızlı ve konforlu seçeneği taksilerdir. Şehrin 28 kilometre uzağında yerleşmiş olan Vnukovo Havalimanı’ndan taksi ile merkeze gidiş için trafik yol durumunu göz önünde bulundurmanız ve ona göre hareket saatinizi ayarlamanız gerekebilmektedir. Taksilere havalimanının A ve B terminallerinden ulaşabilirsiniz.

Minibüs

Tercih edebileceğiniz seçenekler arasında minibüs seçneği de bulunmaktadır. Oldukça konforlu minibüsler ile şehir merkezine 20-25 dakika arası süreyle ulaşabilirsiniz. Sabah 7’den akşam 10 buçuğa kadar 10 dakika aralıklarla kalkan minibüslere A Terminalinden binebilirsiniz.

Sheremetyevo Intl Havalimanı

Otobüs

Sheremetyevo Havalimanı’nda şehir merkezine belediye otobüs seçeneğini kullanarak gidebilirsiniz. Otobüs durakları havalimanının her terminalinde bulunmaktadır. Şehrin 3 farklı merkezine giden farklı otobüs güzergahları mevcuttur. 949 ve 851 numaralı otobüslerle Rechnoy Vokzal’a, 817 ve 948 numaralı otobüslerle Planernaya’ya ve H1 numaralı otobüslerle ise Leninskiy Prospect’e gidebilirsiniz.

Taksi

Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşımın en rahat ve hızlı seçeneği taksilerdir. Şehrin 29 kilometre uzağında yerleşmiş olan Sheremetyevo Havalimanı’ndan taksi ile merkeze gidişiniz oldukça konforlu olacaktır. Güvenli ve hızlı şekilde yolculuk yapmanızı sağlayacak olan taksilere havalimanının C, D, E ve F terminallerinden ulaşabilirsiniz.

Helikopter

Ulaşım seçenekleri arasında Helikopter seçeneği de mevcuttur. Havalimanı yetkililerini önceden arayarak lüks bir helikopterle gideceğiniz özel olarak götürülebilirsiniz. Helikopter ulaşımı, ücret olarak diğer seçeneklere göre oldukça yüksektir.

Sıkça Sorulan Sorular

Biletkesfet, Ankara - Moskova varış noktasına tercih ettiğiniz kalkış noktasından uçuşu olan tüm hava yollarının anlık verilerini direkt olarak çeker ve karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için tüm Ankara - Moskova uçuşlarını bir arada görebilir ve en uygun uçak biletini tercih edebilirsiniz.

Tüm seyahat planlarınız için Bilet Keşfet

BİLETKEŞFET ile binlerce bilet seçeneğini saniyeler içinde listeleyebilir, size en uygun bileti güvenle kolayca satın alabilirsiniz.

Hemen İndir
İndirim fırsatlarından ve kampanyalardan

haberdar olmak için e-bültenimize kayıt olun!

E-Bülten aboneliğiniz başarıyla tamamlandı E-Bülten aboneliğiniz başarıyla tamamlandı