Ankara - İstanbul Uçak Bileti Bilgileri

Yaklaşık Mesafe
Uçuş Süresi
Popüler Havayolları
Varış Havalimanı
358 Km
1 saat 10 dk
Türk Havayolları
İstanbul Havalimanı Sabiha Gökçen Havalimanı

Şehir Merkezinden Esenboğa Havalimanı'na Ulaşım

Şehir merkezinden Esenboğa Havalimanı'na Ankara'nın merkezi noktaları olan AŞTİ,Kızılay, Sıhhiye ve Ulus'tan Ankara Büyük Şehir Belediyesi'ne ait Belko otobüleri ile, EGO otobüsleri, taksi ve özel aracınızla ulaşabilirsiniz. Ayrıca şehir merkezlerinde bulunan araç kiralama ofisleri de mevcuttur.,

Belko Air

Belko Air ile Ankara'nın merkezi noktaları Kızılay, AŞTİ, Gar, Sıhhiye, Pursaklar ve Ulus'tan havalimanına ulaşım sağlayabilirsiniz. 442/A ve 442/K numaralı 45 kişilik Belko Air otobüsleri 24 saat hizmet veriyor. Sabah 06:00 ve gece 00:00'a kadar seferler düzenlenmekte. Gece 00:00 - 06:00 arası her saat başında, sabah 06:00 - 00:00 arası yarım saatte bir seferleri bulunuyor.

EGO Otobüsleri

Havalimanı'na AŞTİ - Esenboğa arasında ulaşım sağlayan 442-3 numaralı otobüslerle ulaşabilirsiniz. Ankara Arena, AKM ve Güvenpark'tan geçen hat dışında Sıhhiye ve Ulus noktalarından geçen 491 numaralı otobüsleri kullanarak havalimanına gidebilirsiniz. 491 numaralı hatlar sadece hafta içi günde 3 kez sefer düzenlemektedir.

Taksi

Ankara’da taksileri kullanmak genel olarak mesafeler birbirine yakın olduğu için ekonomik bir yöntem olsa da havalimanına ulaşmak için daha pahalı bir alternatif .

Özel Araç

Esenboğa Havalimanı’ndan şehir merkezine özel araçla yaklaşık 28 kilometre mesafe ve 45 dakikalık sürede ulaşmanız mümkün. Ayrıca havalimanı içerisinde açık ve kapalı iki otopark bulunuyor.

Havalimanı Bilgileri

Esenboğa Havalimanı devlet kadrolarının da yoğun olarak kullandığı bir havalimanı olması dolayısıyla birçok tesisi bünyesinde barındırıyor. İç Hatlar terminalinde uçak saatini beklerken Ankar Cafe, Cafe Nero,Bus Gate ve Büfe İç Hat’ta kahve içebilir, sandviç ve tost yiyebilirsiniz. Yöresel Anadolu yemekleri tercih ediyorsanız Tadında Anadolu’ya gidebilir, dünya mutfaklarının tadına bakmak istiyorsanız ise durağınız Bomonti Brasserie. Ayrıca Burger King gibi fest food restoranları da bulunmaktadır..

Dış hatlar gidiş ve geliş terminallerinde kafeler, kisoklar ve barlarda vakit geçirebilirsiniz. Ayrıca bu terminalde pasaport kontrolünü geçtiğiniz takdirde vergisiz alışveriş yapabileceğiniz Duty Free’lerde zaman geçirebilirsiniz. Her iki terminalde de hediyelik eşya ve küçük ihtiyaçlarınızı giderebileceğiniz kioskların olduğunu da unutmayın.

Havalimanından İstanbul Şehir Merkezine Ulaşım

Sabiha Gökçen Havalimanı

Sabiha Gökçen Havalimanı İstanbul Anadolu Yakası'nda Pendik ilçesinin Kurtköy semtinde bulunuyor. Pendik ilçe merkezine 13 kilometre, Kadıköy'e 40 kilometre, Taksim'e ise 55 kilometre mesafede. Ulaşım olarak TEM otoyoluna direkt bağlantı sağlayan Sabiha Gökçen Havalimanı İstanbul'un farklı yerlerine de ulaşım kolaylığı sağlamaktadır. İstanbul Büyük Şehir Belediyesi tarafından işletilen ulaşım aracı İETT otobüsleri, HAVABUS, taksi, transfer hizmetleri ve araç kiralama gibi alternatif seçenekler bulunuyor. İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı'ndan şehir merkezine TEM otoyoluna bağlanıp özel aracınızla Anadolu Yakası'ndaki ilçelere veya TEM'den çıktıktan sonra köprülerden devam ederek Avrupa Yakası'ndaki ilçelere ulaşmanız mümkün.

Otobüs

Anadolu Yakası ve Avrupa Yakası'nın bir çok merkezi noktasından Sabiha Gökçen Havalimanı'na İETT otobüslerini kullanarak ulaşabilirsiniz. En uygun fiyat seçeneği olan otobüslerle havalimanından şehir merkezine ulaşımınız mümkün. Otobüsle Pendik, Kurtköy, Ataşehir, Kadıköy, Bostancı, Üsküdar, Sultanbeyli ve 4. Levent gibi ilçelere ve semtlere direk ulaşım imkanı bulunuyor. Yurt içi ve yurt dışı gelen yolcu katındaki kapıdan çıkıp yolun karşısına geçerek otobüs duraklarına ulaşabilirsiniz. 20 dakika aralıklarla hareket eden otobüsler trafik yoğunluğuna göre yolculuk süresi değişiyor. İstanbul kartınız varsa yükleme yapabileceğiniz yoksa da alabileceğiniz otomatlar otobüs duraklarında mevcut.

E10: Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan Kadıköy’e ulaşmak için E10 numaralı otobüsleri kullanabilirsiniz. E10, haftanın her günü 24 saat boyunca 20 dakikada bir sefer düzenliyor. Kurtköy’ün içinden geçerek E5’e ulaşan otobüsle yolculuk yaklaşık 1 saat 30 dakika sürüyor. Bilet bedeli olarak 2 tam bilet ücreti alınıyor.

E10: Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan Kadıköy’e ulaşmak için E10 numaralı hattaki otobüslere binebilirsiniz. Kurtköy’ün içinden geçerek E5’e ulaşan otobüsle yolculuk yaklaşık 1 saat 40 dakika sürüyor. Haftanın her günü 24 saat boyunca 20 dakikada bir sefer düzenliyor. Bilet ücreti olarak 2 tam bilet alınıyor.

E11: Kadıköy’e ulaşmak için kullanabileceğiniz bir diğer otobüs ise haftanın her günü sabah 06.00 ile gece 01.00 arasında sefer düzenleyen E11. Bu otobüsü öne çıkaran özellik ekspres hat olması. E11, TEM otoyolunu kullanıyor ve otoyola girdikten sonra Yeni Sahra durağına kadar hiç durmuyor. Yolculuk yaklaşık 1 saat 30 dakika sürüyor ancak çok sayıda durakta durmaması nedeniyle E11 daha çok tercih ediliyor. E11 için de 2 tam bilet ücreti kesiliyor.

E11: Kadıköy’e ulaşmak için kullanabileceğiniz bir diğer alternatif ise E11 numaralı otobüsleri kullanabilirsiniz. Sabah 06.00 ile gece 01.00 arasında haftanın her günü sefer düzenliyor. TEM otoyolunu kullanan E11'in en önemli özelliği ekspres hat olması. Yolculuk yaklaşık 1 saat 20 dakika sürüyor ancak çok sayıda durakta durmaması nedeniyle E11 daha çok tercih ediliyor. E11 TEM otoyoluna girdikten sonra Yeni Sahra durağına kadar hiç durmuyor.  E11 için de 2 tam bilet ücreti kesiliyor.

E3: Sabiha Gökçen Havalimanından 4. Levent’e ulaşmak için E3 numaralı otobüse binebilirsiniz. Sabah 05.30’da başlayıp gece 01.00’e kadar seferleri devam ediyor. TEM Otoyoluna girdikten sonra sadece 3 durakta Ataşehir, Ümraniye ve Beykoz’da duruyor. Fatih Sultan Mehmet Köprüsü üzerinden Avrupa Yakası’na geçiyor. Bu yüzden de ekspres hat olarak kullanılıyor. Yolculuk trafik koşullarına bağlı olarak yaklaşık 2 saat sürüyor. 3 tam bilet ücreti kesiliyor.

122H: Havalimanından 4. Levent için bir diğer alternatif ise 122H otobüslerini kullanabilirsiniz. Sadece belirli saatlerde seferleri olan ve hafta içi günlerinde hizmet veriyor. Yolculuk trafik koşullarına bağlı olarak yaklaşık 2 saat 20 dakika sürüyor.  Bu otobüs Sultanbeyli, Sancaktepe ve Çekmeköy semtlerinden de geçtiği için bu ilçelere gitmek için saatlerini kontrol edip tercih edebilirsiniz. 122H için de 3 tam bilet ücreti kesiliyor.

E9: Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan Bostancı’ya gitmek için E9’u numaralı hattaki otobüsü tercih edebilirsiniz. E9, sahil yolu üzerinden sefer yapıyor. Sabah saat 06.00 ile 23.30 arasında hizmet sağlıyor. Yolculuk yaklaşık olarak 1 saat 10 dakika sürüyor. Bilet ücreti ise 2 tam bilet bedeli alınıyor.

16S: Havalimanı’ndan Metrobüs’e ulaşmak için Uzunçayır Metrobüs durağına sefer düzenleyen 16S otobüs duraklarında yer alan otobüse binebilirsiniz. Sabah 05.30’dan akşam 23.00 arası sefer düzenleyen 16S’nin hafta sonu seferleri daha erken saatlerde bitiyor ve sefer aralıkları azalıyor. Hafta sonu Cumartesi 20.30, Pazar ise 21.25’e kadar sefer düzenliyor. Pendik’in içinden Kartal’a geçip E5’e bağlanıyor. Hareme kadar devam eden 16S Uzunçayır Metrobüs durağına da uğruyor. Yolculuk yaklaşık 1 saat 45 dakika sürüyor. 16S için de 1 tam bilet ücreti kesiliyor.

132H: İstanbul’dan trenle başka bir şehre seyahat edecekseniz havalimanından Pendik’teki hızlı tren durağına 132H hattındaki otobüsü kullanarak ulaşabilirsiniz. Sabah 07.00’den akşam 22.00’ye kadar hizmet veriyor. 132H ile tren garına kolayca gidebilirsiniz. Yolculuk yaklaşık 40 dakika sürüyor ancak trafik yoğunluğuna göre bu durum değişiklik gösterebilir. Bilet ücreti olarak Tek bilet bedeli alınıyor.

Metro

Metro ile Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan şehir merkezine henüz direkt olarak sefer bulunmuyor. Otobüs ile Tavşantepe – Kadıköy arası ulaşım sağlayan metro hattını kullanabilirsiniz. Taksi seçeneği ile de Pendik metro durağına ulaşabilirsiniz. 132H ile Pendik'e ulaşım sağlayan otobüs ile ya da Kartal Köprüsü'nden geçen 16S ile metroya ulaşabilirsiniz. Metrobüs için bu durakları kullanarak ve ya Ünalan metro durağına ya da Marmaray için Ayrılıkçeşme Durağında inebilirsiniz. Metro ile bu sayede farklı ilçe ve semtlere hızlı gelebilirsiniz.

Marmaray

Sabiha Gökçen Havalimanı’nda Halkalı ile Gebze arasında ulaşım sağlayan Marmaray hattı ile Anadolu ve Avrupa Yakası’ndaki birçok noktaya kolayca ulaşabilirsiniz. Avrupa Yakasın'na geçmek için trafik sorunu yaşamadan Marmaray oldukça hızlı bir çözüm. Tavşantepe ile Kadıköy seferi düzenleyen metroya geçtikten sonra Marmaray hattına ulaşım sağlayabilirsiniz. Kadıköy yönüne hareket eden metroyu kullanarak Ayrılık Çeşmesi istasyonuna ulaşabilirsiniz. Kadıköy'den Marmaray'a aktarma yaparak sırasıyla Sirkeci, Yenikapı, Kazlıçeşme, Zeytinburnu, Bakırköy, Florya, Küçükçekmece ve Halkalı ilçelerine gidebilirsiniz.

Yalova, Çınarcık, Bursa, Bandırma gibi Marmara Bölgesi'nin farklı noktalarına gitmek isterseniz, Yenikapı İDO feribot iskelesini kullanmanız gerekiyor.

HAVABUS

Anadolu Yakası’nda Kadıköy ve Yenisahra’ya Avrupa Yakası'nda ise Taksim'e Sabiha Gökçen Havalimanı'ndan ulaşmak için HAVABUS otobüs servislerini tercih edebilirsiniz. Gelen yolcu katından çıktığınızda yolun tam karşında HAVABUS servislerini görebilirsiniz. İETT Otobüslerine göre ara duraklarda durmamasından dolayı daha hızlı ve konforlu olmasından dolayı çok sık tercih ediliyor. Sabah 06:30'dan gece 00:30'a kadar her yarım saatte seferler düzenleyen HAVABUS haftanın her günü hizmet vermektedir. Ücretleri kredi kartı ve İstanbul kartı ile yapılıyor. 0-6 yaşına kadar küçük çoçuklar için ücret alınmıyor.

Taksi

Havalimanı'ndan şehir merkezine en hızlı ve rahat ulaşmak için tercih edebileceğiniz araç taksi. Yurt içi ve yurt dışı gelen yolcu katından çıktığınızda sarı turkuaz ve lüks sınıftaki siyah taksileri görebilirsiniz. Bayram tatili ve özel günlerde taksi bulmak biraz zorlaşıyor. 3 farklı seçenekteki taksi tiplerinin ücret tarifeleri değişiklik gösteriyor ancak gece gündüz tarifesi uygulanmamaktadır.

İstanbul'daki trafik ve yol durumuna göre de taksi seçeneği belirleyici faktörler haline geliyor. Sabah trafiğine denk gelecek saatlerde veya iş çıkışı yoğunluğundaki saatlerde uzak mesafe için yolculuk yapacaksanız taksi tercihi doğru olmayabilir. Yoğunluğun olduğu saatlerde kısa mesafeler için kullanmayı tercih etmeniz doğru olabilir. Uzak mesafe için otobüs, metro ve HAVABUS alternatiflerinden seçim yapmak daha iyi olur.  

Araç Kiralama

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan şehrin merkezine ulaşım için araç kiralama seçeneğini de tercih edebilirsiniz. Dünyanın birçok yerinde hizmet veren uluslararası kurumsal araç kiralama ofislerine gelen yolcu katından ulaşabilirsiniz. 
 

İstanbul Havalimanı

İstanbul Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşım için Kuzey Marmara Otoyolu ve TEM bağlantı yolu kullanılıyor. Kuzey Marmara Otoyolu’ndan Avrupa Yakası’na Göktürk Kemerburgaz, Başakşehir ya da Sarıyer ayrımlarından ulaşabilirsiniz. Başakşehir yolunu takip ederek Halkalı-Bakırköy taraflarına gidebilirsiniz.

Anadolu Yakası’na geçecekseniz, Sancaktepe yada Çekmeköy sapağını kullanabilirsiniz. Ayrıca Kuzey Marmara Otoyolu Sabiha Gökçen Havalimanı’na çıkış bağlantı yolu da mevcut. Havalimanı’nda 19 bin kapasiteli otopark bulunması da önemli bir artı. Teknolojik gelişmelere göre dizayn edilmiş İstanbul Havalimanı’nda, ‘Aracım Nerede’ uygulaması sayesinde otomobilinizin olduğu yeri bulma, park ücretini mobil olarak ödeme ve yer ayırtma gibi işlemleri hızlı bir şekilde gerçekleştirme imkanınız bulunmaktadır.

Otobüs

İstanbul Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşım için İETT Belediye otobüslerini kullanarak İstanbul’un Halkalı, Mahmutbey, Cevizlibağ, Sarıyer gibi birçok noktasına ulaşabilirsiniz. 18 farklı hatta, 150 otobüs ulaşım hizmeti vermektedir. Belirli saat aralıklarında hizmet sağlayan otobüslere gelen yolcu katıdan erişim sağlayabilirsiniz.

H1: Mahmutbey’e H1 numaralı otobüsle ulaşabilirsiniz. Yolculuk süresi yaklaşık 1 saat 30 dakika süren Mahmutbey Metro durağına Sabah 07.10'dan itibaren başlayan seferler Akşam 21.10 arasında hizmet vermektedir. Ücret olarak 2 tam bilet tutarı alınıyor.

H2: Mecidiyeköy’e H2 numaralı otobüsle ulaşabilirsiniz. Yolculuk süresi yaklaşık 1 saat 40 dakika süren Mecidiyeköy’e Sabah 06:10 ile gece 00:00 arasında hizmet vermektedir. Sınırlı sayıda durakta duran otobüs ekspres hat olarak biliniyor. Ücret olarak 2 tam bilet tutarı alınıyor.

H3: Havalimanı ile Halkalı arasına H3 numaralı otobüsle ulaşabilirsiniz. Küçükçekmece ve Başakşehir'e ulaşım sağlamak için en uygun H3 hattı. Yolculuk süresi son durağa kadar yaklaşık 2 saat sürmektedir. 06.00’da ile Akşam 19.40’da arasında hizmet vermektedir. Ücret olarak 2 tam bilet tutarı alınıyor.

H6: Havalimanından ile Arnavutköy’deki farklı noktaları arasına H6 numaralı otobüsle ulaşabilirsiniz. Başakşehir veya Sultangazi’ye gitmek içinde alternatif olarak tercih edebilirsiniz. Yolculuk süresi son durağa kadar yaklaşık 1 saat 30 dakika sürüyor Sabah 05.30’da ile Akşam 22.40’da arasında düzenli olarak hizmet vermektedir. Ayrıca 00:10'da ve 02:50'de de seferler yapılıyor. Ücret olarak 2 tam bilet tutarı alınıyor.

H8: Havalimanından Sarıyer - Hacıosman Metro arasında farklı noktaları gitmek için H8 numaralı otobüsü tercih edebilirsiniz. Hacıosman Metro'ya ulaştıktan sonra gitmek istediğiniz noktalara kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz. Oldukça az seferleri bulunan H8 07:20, 10:35, 14:00 ve 20:35 seferleri yaklaşık 2 saat 30 dakika yolculuk süresiyle Hacı Osman Metro durağına ulaşabiliyorsunuz. Ücret olarak 2 tam bilet tutarı alınıyor.

H8: Havalimanından Cevizlibağ'a gitmek ve metrobüse binmek için H9 numaralı otobüsü tercih edebilirsiniz. Metrobüs durağına ulaştıktan sonra Anadolu Yakası'na gitmek ve istediğiniz noktalara kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz. Oldukça az seferleri bulunan H8 8.30, 11.30, 17.45 ve 21.00’deki seferleri yaklaşık 2 saat yolculuk süresiyle Cevizlibağ Metrobus durağına ulaşabiliyorsunuz. Ücret olarak 2 tam bilet tutarı alınıyor.

Metro

Metro çalışmalarının devam ettiği İstanbul Havalimanında 6 istasyonla Gayrettepe - İstanbul Havalimanı hattı ile şehir merkezine ulaşım daha da kolaylaşmaktadır. Halkalı hattı ise daha sonraki aşamada açılması planlanıyor. Gayrettepe hattı sayesinde havalimanından M2 adlı Yenikapı – Hacıosman metrosuna ve metrobüse ulaşım mümkün. Marmaray'a Halkalı hattı ile aktarma sağlanabilecek.

Marmaray

Halkalı Marmaray H3 numaralı otobüsüne binerek İstanbul Havalimanı’ndan Marmaray hattını kullanarak şehir merkezine ulaşım sağlayabilirsiniz. Avrupa Yakası'ndaki Marmaray ulaşım noktalarına ve Anadolu Yakasına gidebiliyorsunuz. Aynı zamanda Yenikapı Marmaray istasyonuna gittiğinizde İstanbul’dan Yalova, Çınarcık, Bandırma, Bursa gibi noktalara Yenikapı İDO İskelesi’nden kalkan deniz otobüsü ve feribotla ulaşım sağlanabilir.

Havaist

İstanbul Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşmak için 55 farklı noktasına ulaşım sağlayarak en geniş ve en konforlu seçeneği ve Havaist sunuyor. Beşiktaş, Taksim, Eminönü gibi İstanbul'un popüler turistik noktalara kolayca ulaşabilirsiniz. Nakit ödeme kabul edilmiyor. Havaist otobüslerinde ödemelerinizi sadece İstanbul Kart veya Kredi Kartı ile yapılıyor.

HVSIT-5: Havalimanından Esenler Otogarı’na ulaşmak isterseniz HVSIT-5’e binebilirsiniz. Seferler sabah 06.10’da başlayarak belirli aralıklarla 00.20’ye kadar düzenli olarak yapılıyor. Gece 02.00 ve 03.40’ta da sefer düzenleniyor. Trafik yoğunluğuna bağlı olarak 1 saat 30 dakika sürede Yaklaşık 50 kilometre boyunca yolculuk yapabilirsiniz. Bu nedenle uçuşunuzla otobüs seferiniz arasında yeterli süre bıraktığınızdan emin olmanızı öneririz.

HVSIT-6: İstanbul Havalimanı ile Halkalı arasında seyahat etmek isterseniz HVSIT-6 numaralı otobüsü tercih edebilirsiniz. Başakşehir Metrokent ve Güneş Park Evleri gibi noktalara ulaşım sağlayabilirsiniz. Sabah 07.10’da başlayan seferler yaklaşık 1 saatlik aralıklarla 00.40’a kadar sürüyor. Akşam saatlerinde sefer saatlerinin aralıkları 1 saat 20 dakikaya çıkabiliyor. Gece 02.20 ve 04.30’da da sefer yapılıyor.45 kilometrelik yolculuk yaklaşık 1 saat 30 dakika sürüyor.

HVSIT-8: Havalimanından Beylükdüzü’ne gitmek isterseniz HVIST-8’e binebilirsiniz. 24 saat boyunca seferlerini bulabileceğiniz otobüsün gecenin ilerleyen saatlerinde seferleri arasındaki süre biraz artıyor. TÜYAP ve Büyükçekmece duraklarına da uğrayan HVIST-8 yaklaşık 67 kilometrelik bir mesafede ulaşım sağlıyor. Yolculuk süresi 1 saat 30 dakika.

HVSIT-9: Havalimanından Avcılar’a gitmek isterseniz HVIST-9’u kullanabilirler. Sabah 06.00’da ile gece 04:30 arasında hizmet vermektedir. Bahçeşehir Merkez ve Haramidere Sanayi Sitesi duraklarına da uğrayan HVIST-9 yaklaşık 67 kilometrelik bir mesafede ulaşım sağlıyor. Havalimanından Avcılar’a ulaşmak yaklaşık 2 saat sürüyor.

HVIST-10: İstanbul Havalimanı’ndan Şirinevler, Yenibosna (Kuleli), Ataköy 3. Kısım ve Bakırköy İDO’ya gitmek isterseniz HVIST-10'a binebilirsiniz 50 kilometre boyunca yolculuk yapıyor. Sabah Saat 08.20’den 21.10’a kadar 35 dakikalık aralıklarla düzenlenen seferler 21.10’dan sonra 40 dakika aralıklarla 23.10’a kadar sürüyor. 23.45, 00.30, 01.40, 03.10, 05.40, 06.20, 07.00 ve 07.40 saatlerinde de seferler bulunmaktadır. Bu yolculuk yaklaşık olarak 1 saat 30 dakika sürüyor.

HVSIT-12: Ayvansaray, Ulubatlı, Aksaray Metro ve Aksaray – Beyazıt Meydan’a gitmek isterseniz HVIST-12’yi kullanmalısınız. Seferler 24 saat boyunca farklı aralıklarda olmak üzere düzenleniyor. Bu yolculuk yaklaşık 53 kilometre ve 1 saat 30 dakika sürüyor.

HVIST-13: İstanbul Havalimanı’ndan Sabiha Gökçen Havalimanı’na gidecekseniz HVIST-13’ü kullanmalısınız. Seferler 24 saat boyunca farklı aralıklarda olmak üzere düzenleniyor. 84 kilometrelik yolculuk yaklaşık 60-70 dakika sürüyor. Eğer İstanbul Havalimanı’ndaki uçuşunuzdan inip Sabiha Gökçen Havalimanı’ndaki bir uçuşa gidecekseniz sefer saatlerini ve trafiğe bağlı olarak yolculuk süresinin uzayabileceğini göz önünde bulundurarak uçuşlarınızı ayarlamanızı öneririz.

HVSIT-14: Havalimanından Anadolu Yakası’na gitmek isterseniz HVIST-14’e binebilirsiniz. Sabah 07.00’dan 10:30'a kadar 1 saat 10 dakika aralıkla 10.30’dan akşam 20.30’a kadar 1 saat aralıklarda hizmet vermektedir. Sonrasında sabah 05.30’a kadar olan seferlerin aralıkları değişiklik gösteriyor. Tepeüstü, Kavacık, Yenisahra, Acıbadem Metro ve Kadıköy'e ulaşım sağlıyor. Bahçeşehir Merkez ve Haramidere Sanayi Sitesi duraklarına da uğrayan HVIST-14 yaklaşık 67 kilometrelik bir mesafede ulaşım sağlıyor. Havalimanından Kadıköy'e ulaşmak yaklaşık 2 saat sürüyor.

HVIST-15: İstanbul Havalimanı'ndan Zincirlikuyu Metrobüs, 4. Levent, ve Beşiktaş Meydan’a ulaşım için HVIST-15 kullanılıyor. Seferler sabah 09.00’dan 23.30’a kadar saatte 1 saat aralıklarda düzenlenirken gece 00.20, 01.15, 02.45 ve 04.15’te de sefer yapılıyor. 45 kilometrelik yol boyunca yolculuk yaklaşık 1 saat 20 dakika sürüyor.

HVIST-16: Havalimanı’ndan Taksim’e gitmek isteyenler HVIST-16’yı kullanabilir. Gün içinde yarım saatte bir Taksim otobüsleri kalkarken akşam saatlerinde ve gece saatlerinde aralıklar azalıyor. Yolculuk 46 kilometre ve 1 saat 30 dakika sürüyor. Seferler 24 saat boyunca yapılıyor.

Taksi

İstanbul Havalimanı’ndan şehir merkezine konforlu ulaşım içim taksi seçeneğini kullanabilirsiniz. Siyah, turkuaz ve sarı  taksilerin bulunduğu 7 gün 24 saat boyunca hizmet veren taksilerde gece gündüz tarifesi uygulanmıyor. Siyah taksiler sarı taksilere göre 2 kat daha fazla ücret ödemeniz gerekiyor, turkuaz taksiler ise sarı taksilere göre %15 daha pahalı.

İç ve dış hat gelen yolcu çıkışlarında sıralanmış taksileri bulabilirsiniz. Havalimanından şehir merkezine çok yakın olmadığından ve trafik yoğunluğundan dolayı taksi ulaşımı en avantajlı seçenek durumunda bulunmamaktadır.

Araç Kiralama

İstanbul Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşım için kısa ya da uzun süreli araç kiralama seçeneğini de değerlendirebilirsiniz. İstanbul Havalimanı’nda birçok ulusal veya uluslararası araç kiralama firmalarının satış ofisi bulunmaktadır. Bu satış ofislerine gelen yolcu katında ulaşabilirsiniz.

Havalimanı Bilgisi

İstanbul Havalimanı 100 bin metrekarelik bir alan üzerinde yer alan son derece teknolojik ve konforlu özelliklere sahiptir. Danışma robotları, yolcu bilgilendirme masaları gibi gelen misafirlerine yardım sağlayacak bir çok imkan mevcuttur. Havalimanında yaşanan yoğunluktan etkilenmemek için online rezervasyon yapabileceğiniz hatta bagajınızı kendiniz teslim edebileceğiniz noktalarda bulunmaktadır.

Maksimum seviyede konfor minimum bekleme hedefiyle bagaj bekleme süresini ekranlardan takip edebilir ve aracınızın yerini mobil uygulama üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Duty Free bölgesinde Türkiye'nin ve dünyanın en önemli markalarının mağazaları da bulunmaktadır.

Sıkça Sorulan Sorular

Biletkesfet, Ankara - İstanbul varış noktasına tercih ettiğiniz kalkış noktasından uçuşu olan tüm hava yollarının anlık verilerini direkt olarak çeker ve karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için tüm Ankara - İstanbul uçuşlarını bir arada görebilir ve en uygun uçak biletini tercih edebilirsiniz.

Ankara-İstanbul uçuşlarında kalkış havalimanı olarak Esenboğa Havalimanı, varış için Sabiha Gökçen Havalimanı, İstanbul Havalimanı kullanabilirsiniz.

Ankara-İstanbul arası uçuş mesafesi toplam 357 kilometre. İki şehir arasındaki uçak yolculuğu 1 saat 10 dakika sürüyor.

Ortalama fiyatlar incelendiğinde, Ankara-İstanbul uçuşları için en uygun gün: Salı.

Pegasus, Türk Hava Yolları Ankara-İstanbul arası direkt uçuş düzenliyor.

Tüm seyahat planlarınız için Bilet Keşfet

BİLETKEŞFET ile binlerce bilet seçeneğini saniyeler içinde listeleyebilir, size en uygun bileti güvenle kolayca satın alabilirsiniz.

Hemen İndir