Hızlı Erişim

Anadolujet Hakkında

AnadoluJet, 23 Nisan 2008 yılında Türk Hava Yolları tarafından geniş halk kitlelerinin havayolu ulaşım hizmetinden ekonomik fiyatlardan yararlanmaları amacıyla 5 uçakla kurulmuştur. Yolculuğuna bugün 52 uçak ile iç hatlarda 40 nokta ve 65 hat; dış hatlarda ise 48 nokta ve 84 hat olmak üzere toplamda 88 nokta ve 149 hatta uçuşlar düzenlemektedir. 

Anadolujet kısa zamanda büyümeyi başarabilen maliyet avantajlarının bilet fiyatlarına yansıtılmasıyla uçakla seyahati özellikle yerli turistler için daha ulaşılabilir hale getirmeyi amaçlıyor. Uçmayan kalmasın sloganıyla ve beraberinde uygun fiyatlarla yolcularının gönlünü fetheden AnadoluJet, Ankara merkezli olarak hizmetlerini sürdüren firma bu anlamda iç turizme en çok katkı sağlayan hava yolu firmalarından biri olma özelliğine sahip. Türk Hava Yolları’na göre ve diğer hava yolu şirketlerine göre daha uygun fiyat politikası izlemekle birlikte yurt içi seferlerinin büyük bir kısmını Anadolu şehirlerine gerçekleştiriyor.

Anadolu Jet Uçak Bileti

AnadoluJet Uçak Bileti'ni Anadolu'nun pek çok noktasına Biletkesfet.com'dan ve çağrı merkezinden bilet satın alabilirsiniz. Anadolu Jet uçuşlarının geneli ya direkt ya da Ankara aktarmalı. TK kodu ile başta Kıbrıs olmak üzere Düsseldorf, Brüksel, Kopenhag, Bakü, Londra vb. çok sayıda yurt dışı destinasyona sefer düzenliyor.

Yurt içi olarak da Ankara’dan İzmir, İstanbul, Antalya, Bodrum, Erzurum, Iğdır, Hakkari, Van, Diyarbakır, Kayseri, Konya, Adana, Trabzon, Sivas gibi Türkiye’nin dört bir yanına seferi var. Yurt içinde en sık uçtuğu havalimanları ise Ankara Esenboğa Havalimanı ve İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanıdır.

Anadolu Jet biletlerinin sorgulama işlemini gerçekleştirerek, tüm Anadolu Jet uçak bileti fiyatları ve uçak sefer bilgilerine erişebilirsiniz ve en ucuz Anadolu Jet uçak biletlerini kolaylıkla satın alabilirsiniz.

Anadolu Jet Check-In İşlemleri

Anadolujet in internet üzerinden hızlı bir şekilde yapabileceğiniz online check-in işleminde birkaç adım var. Bunlardan ilki, PNR numaranız, isim ve soyadı bilgilerinizle birlikte sisteme giriş yapmak. Sonrasında eğer varsa Miles&Smiles kart bilgilerinizi de bu ekrandan girmeniz mümkün.

Anadolu Jet uçuşunuzdan en erken 24 saat, en geç 1 saat öncesine kadar online check-in hizmetinden faydalanabilirsiniz. Biniş kartlarınızı sıraya girmeden temin etmek içinse Self Check-in kiosklarında işlem yapmanız gerekiyor. Uçuş saatinden iç hatlarda en az 45 dakika, dış hatlarda ise en az 60 dakika önce biniş kartınızı alıp, bagaj işlemlerinizi tamamlamış olmalısınız.

Anadolu Jet Yiyecek, İçecek ve İkram

Anadolu Jet filosundaki uçaklarda koltuk mesafesinin yeterli olmasına büyük ölçüde önem verilmiş. Anadolu Jet uçuşunuzda koltuk mesafesi ile ilgili herhangi bir sorun yaşadığınızda uçuş esnasında kabin ekibine, uçuş öncesinde ise müşteri hizmetlerimize ulaşabilirsiniz.

Anadolu Jet Diz Mesafesi

Uçuştan önce koltuk seçimi yapmak isteyen yolcular, Anadolu Jet İnternet sayfasına girerek PNR numaralarıyla birlikte işlemleri gerçekleştirebilir. Koltuk seçimi hizmeti ücrete tabi olup, uçuşa 100 gün kala başlar ve uçuşunuza 48 saat kalana dek devam eder. Koltuk seçimini günler öncesinden yapsanız dahi check-in işlemlerinizi ayrıca tamamlamanız gerekiyor. Acil çıkış sırası 27 TL, pencere kenarı 20 TL, koridor kenarı 20 TL ve standart koltuk seçimi 15 TL olarak ücretlendirilir.

Bagaj Hakkı ve Ücretlendirme

Anadolu Jet yurt içi uçuşlarda 15 kg ve Kıbrıs uçuşlarında 20 kg olmak üzere ücretsiz bagaj hakkınızı kullanabilirsiniz. El bagajlarında da 55 cm x 40 cm x 23 cm ebatlarında ve maksimum 8 kg ağırlığında olma şartları aranır. Check-in esnasında ve uçağa alım aşamasında el bagajı kontrolü yapılır. Ücretsiz bagaj hakkı ile beraber ekstra bagajınız varsa, tek yön uçuşlarda her ekstra kilogram başına 8 TL, aktarmalı uçuşlarda 10 TL talep edilir.

Sıkça Sorulan Sorular

Biletkesfet, Anadolujet varış noktasına tercih ettiğiniz kalkış noktasından uçuşu olan tüm hava yollarının anlık verilerini direkt olarak çeker ve karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için tüm Anadolujet uçuşlarını bir arada görebilir ve en uygun uçak biletini tercih edebilirsiniz.

Biletkesfet’den aldığınız Anadolujet uçak biletleriniz için online check-in işleminizi buradan ve PNR sorgulama işlemini ise bu sayfa üzerinden yapabilirsiniz.

AnadoluJet ile yurtiçinde şu şehirlere direkt uçabilirsiniz: Ankara, Kayseri, Gaziantep, Kars, İstanbul, Trabzon, Şanlıurfa, Lefkoşa, Elazığ, Van, Bodrum, Dalaman, Diyarbakır, Batman, Antalya, Erzincan, Adana, Hatay, Mardin, Denizli, Nevşehir, Iğdır, Bingöl, Bursa, Erzurum, Malatya, Samsun, İzmir, Muş, Sivas, Ağrı, Şırnak, Gazipaşa, Adıyaman, Kahramanmaraş, Balıkesir Edremit, Çanakkale, Tokat, Siirt, Konya.

AnadoluJet ile yurtdışında şu şehirlere direkt uçabilirsiniz: Brüksel, Hamburg, Bakü, Amsterdam, Hannover, Frankfurt, Londra, Dubai, Saraybosna, Berlin, Viyana, Düsseldorf, Belgrad, Tahran, Priştine .

Tüm seyahat planlarınız için Bilet Keşfet

BİLETKEŞFET ile binlerce bilet seçeneğini saniyeler içinde listeleyebilir, size en uygun bileti güvenle kolayca satın alabilirsiniz.

Hemen İndir