Hızlı Erişim

Almeria Hakkında

Almeria İspanya'nın Endülüs bölgesinde bulunan bir şehirdir. Akdeniz'de Güney İspanya'da bir yerleşim yeri olan şehir ve bölgesi önemli bir turizm potansiyeline sahip, küçük ama turistik bir sahil şehridir. Almeria, Avrupa’nın en sıcak ve en kurak şehri olarak bilinmektedir. Şehir, subtropikal çöl iklimine sahiptir. İspanya'daki Arap Medeniyeti'nin tarihi dokusundan izler barındıran şehir, Endülüs'ün merkezi Granada'ya ve şehrin simgesel mimari harikası El Hamra Sarayı'na da oldukça yakın bir mesafede bulunmaktadır. Almeria deniz turizmi oldukça ağırlık olan bir şehirdir. Volkanik dağlar arasında olması bir İspanya şehri gibi görünmeyip, daha çok arap esintileri bir mimari yapıya sahiptir.

Şehir Córdoba'lı III. Abdurrahman tarafından Al Mariyat (Denizin Aynası) adı ile 955 yılında kurulmuştur, Akdeniz'deki savunmayı geliştirmek amacıyla önemli bir liman olarak düşünülmüştü. Şehirdeki Alcazaba, El Hamra Sarayı'ndan sonra Endülüs bölgesindeki en uzun Müslüman kalesidir. Almeria’nın en büyük karakteristik yapıları Emeviler döneminden kalmadır. Aynı zamanda Almeria’nın kuruluşu Emeviler’e dayandığı bilinmektedir. Almeria’nın en etkin ekonomik faaliyeti seracılık üzerindedir. Şehre hakim tepedeki görkemli Alcazaba Kalesi, El Hamra'dan sonra bölgedeki ikinci büyük Endülüs Kalesi’dir. Almeria, yakın geçmişte pek çok Hollywood filminin çekimi için plato şehir olarak kullanıldı. Kentin doğal çevresinde ya da özel olarak inşa edilmiş setlerde çekilen filmler arasında; Cleopatra, Patton, Arabistanlı Lawrence ve İyi, Kötü, Çirkin gibi sinema tarihinin başyapıtları bulunmaktadır. Küçük bir şehir olmasına rağmen Almeria, bazı konularda Avrupa’nın “en” leri ile bilinmektedir. Burada mutlaka ziyaret etmeniz gereken yerler arasında; Çöl bölgesi Tabernas'daki Mini Hollywood, Cabo de Gata Doğal Parkı, Alcazaba Kalesi, Almeria Katedrali, Santiago Kilisesi, Almeria Sığınakları, Chanca (kaya evler) ve Almeria Müzesi gibi yerler bulunmaktadır. 
 

Sıkça Sorulan Sorular

Biletkesfet, Almeria varış noktasına tercih ettiğiniz kalkış noktasından uçuşu olan tüm hava yollarının anlık verilerini direkt olarak çeker ve karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için tüm Almeria uçuşlarını bir arada görebilir ve en uygun uçak biletini tercih edebilirsiniz.

Almeria uçuşları Almeria Havalimanı, Almeria Tren Havalimanı üzerinden düzenleniyor.

Tüm seyahat planlarınız için Bilet Keşfet

BİLETKEŞFET ile binlerce bilet seçeneğini saniyeler içinde listeleyebilir, size en uygun bileti güvenle kolayca satın alabilirsiniz.

Hemen İndir