Almati Hakkında

Modern gelişmiş bir şehir olarak bilinen Almatı aynı zamanda Kazakistan’ın başkentidir. Almatı de kış ayları oldukça soğuk geçmektedir. Almatı’da Panfilov Parkı, Yeşil Pazar, Arasan Hamamı, Gorky Parkı, Merkez Cami, Cumhuriyet Meydanı, Zenkov Katedrali, Kok Tobe gibi yerleri gezilecekler listenize yazıp ziyaret edebilirsiniz. Ayrıca en önemli özelliği de Almatı’nin en iyi kayak yapılan kent olarak bilinmesidir. Büyük Almatı Gölü ve Çimbulak Kayak Tesisleri çok önemli güzelliklere sahip yerlerdir.

Son yıllarda önemli oranda zenginleşmesinin sebebi, İpek yolu ticareti üzerindeki lüks arabalar ve önemli alışveriş merkezleridir. Şehrin sokakları oldukça ilgi çekmektedir. Şehrin sokaklarında yöreye has elma ağaçları güzellikleriyle göz kamaştırmaktadır. Kentte petrolün çok uygun fiyatta olduğu bilinir.  Kazakistan’da Türk vatandaşlar için 30 güne kadar vize istenmemektedir. Buz pateni, kayak, snowboard gibi kış sporlarına meraklı ve tutku haline getiren kişiler için Almatı çok iyi bir tatil kenti olacaktır. Ülkede İngilizce işinizi görecektir ama genel olarak kazakça ve Rusça konuşulmaktadır. İstanbul’dan buraya yolculuk süresi ne kadar diye merak ediyorsanız, 5 ve 5,5 saat sürmektedir. Euro ve dolar gibi dövizinizi döviz dükkanlarından bozdurup dilediğiniz gibi harcama yapabilirsiniz. İstanbul’dan Almati'ye Pegasus Havayolları ve Türk Hava Yolları ile uçuş sağlamanız mümkündür.

Almatı uçak bileti satın alabilmek için Thy, Pegasus havayolu firmalarının uçak biletlerini acentelere ve satış noktalarına gitmeden kolayca biletkesfet.com üzerinden veya 7/24 Ücretsiz çağrı merkezi 0850 441 0 849 iletişim hattımızdan en ucuz ve en uygun uçak bileti kolayca satın alabilirsiniz. 
 

Havalimanından Almati Merkezine Ulaşım

Taksi
Havalimanı’ndan şehir merkezine gitmenin en kolay seçeneği taksidir. Trafiğin yoğun olmaması halinde şehir merkezine çok hızlı bir şekilde aynı zamanda konforlu bir ulaşım sağlayabilirsiniz. Uçağınız indiği andan itibaren havalimanında taksilere ulaşabilirsiniz.

Araç Kiralama
Diğer bir seçenek olarak şehir merkezine gitmek için araç kiralayabilirsiniz. Şehirde hem konforlu ve kolay bir yolculuk hem de daha rahat şehir ziyareti yapmak için havalimanında bulunan araç kiralama ofislerinden araç kiralayarak dilediğiniz yere ulaşabilirsiniz. Şoförlü veya şoförsüz araç kiralama seçenekleri de bulunmaktadır. 

Sıkça Sorulan Sorular

Biletkesfet, Almati varış noktasına tercih ettiğiniz kalkış noktasından uçuşu olan tüm hava yollarının anlık verilerini direkt olarak çeker ve karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için tüm Almati uçuşlarını bir arada görebilir ve en uygun uçak biletini tercih edebilirsiniz.

Tüm seyahat planlarınız için Bilet Keşfet

BİLETKEŞFET ile binlerce bilet seçeneğini saniyeler içinde listeleyebilir, size en uygun bileti güvenle kolayca satın alabilirsiniz.

Hemen İndir
İndirim fırsatlarından ve kampanyalardan

haberdar olmak için e-bültenimize kayıt olun!

E-Bülten aboneliğiniz başarıyla tamamlandı E-Bülten aboneliğiniz başarıyla tamamlandı