Alanya Hakkında

Alanya, Akdeniz bölgemizde bulunan Antalya'ya bağlı 327 bin 503 nüfusuyla portakal ve mandalina kokularıyla insanı karşılayan dünyaca ünlü turistik ilçemizdir. Akdeniz iklimi görülmektedir. Yazları sıcak ve kurak, kışları ılık ve yağışlı geçer. Hava sıcaklığı yıl içerisinde uzun sürmesinden dolayı Alanya'da otelcilik en önemli geçim kaynağı olmuştur. Nisan ayının başlarından itibaren Kasım hatta Aralık aylarına kadar denize girildiği gözlemlenmiştir. Turizmde çok hızlı büyüme ve gelişme sağlayan ilçe artık il olma noktasına gelmiştir.  Alman ve Rus yaşan vatandaşların sayısı yaklaşık 12 bin civarıdır.

Alanya'da Kale, Damlataş Mağarası, Tersane, Dim Mağarası, Arkeoloji Müzesi ve Dim Çay gezilebilecek yerler arasında yer almaktadır. Dim Çay çevresinde tesisler bulunmaktadır. Serin sulara girip yemek yiyebilirsiniz. Alanya Gazipaşa Havalimanı ilçe merkezine 20 dakika civarı süren 11 km mesafede yol kat etmeniz gerekiyor. Ulaşım için taksi, yolcu servisleri ve toplu taşıma gibi alternatifler bulunmaktadır. Yurtiçi uçuşlar olarak İstanbul, Ankara seferleri yapılmaktadır.

Havalimanından Alanya Merkezine Ulaşım

Şehir merkezine uzak mesafede bulıunmayan Alanya Havalimanı’na kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Thy, Anadolu Jet, Pegasus, Onur Air, Sun Express Malatya Havalimanına seferler düzenlemektedir. Havalimanından HAVAŞ ve taksi ulaşım araçlarını tercih edebilirsiniz; isterseniz de araç kiralama hizmeti seçeneğiyle ulaşım sağlayabilirsiniz.

Havaş
Havaş servisleri Gazipaşa Havalimanı’nın dışındaki duraklardan kalkmaktadır. Havaş ile yolculuk ekonomik, hızlı ve konforludur. Havaş otobüsleri uçakların inişinden 25 dakika sonar hareket etmektedir. Havalimanı’ndan kalkan otobüslerin güzergahları; Kargıcak Dinler Otel, Mahmutlar Belediye Kavşağı, Tosmur Kavşağı, Metro Kavşağı, Tespo Önü, Ticaret Odası Önü ve son durak ise Alanya Otogarı’dır. Ayrıca Havaş servisi için ödemeniz gereken tutar 17 TL’dir.

Taksi
Taksi ücretleri diğer seçeneklere göre daha maliyetli olsa da en kolay ve konforlu ulaşım için taksiyi tercih edebilirsiniz. Taksi ücretleri şehir merkezine ortalama 120 Tl civarı talep edeceklerdir. Rahatlık bakımından taksi tercih edilebilir.

Araç Kiralama
Araç Kiralama şirketleri olarak Acarsan, National Car, Sixt, Avis, Hertz, Rental Cars ofisleri Alanya Havalimanı içerisinde araç kiralamak istediğinizde hizmet sağlamaktadır. Araçınızı bu firmalardan kiralayarak şehre ulaşım sağlayabilirsiniz fakat trafik sorununu göz önünde bulundurmanızı tavsiye ederiz. 
 

Sıkça Sorulan Sorular

Biletkesfet, Alanya varış noktasına tercih ettiğiniz kalkış noktasından uçuşu olan tüm hava yollarının anlık verilerini direkt olarak çeker ve karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için tüm Alanya uçuşlarını bir arada görebilir ve en uygun uçak biletini tercih edebilirsiniz.

Adana-Gazipaşa 50 dakika, Ankara-Gazipaşa 1 saat 20 dakika, Antalya-Gazipaşa 50 dakika, Bodrum-Gazipaşa 1 saat 30 dakika, Gaziantep-Gazipaşa 1 saat 30 dakika, İstanbul-Gazipaşa 1 saat 10 dakika, İzmir-Gazipaşa 1 saat, Trabzon-Gazipaşa 1 saat 30 dakika sürüyor.

Türk Hava Yolları İstanbul, Pegasus İstanbul, AnadoluJet Ankara, Malatya şehirlerinden direkt Gazipaşa uçuşları düzenliyor.

Tüm seyahat planlarınız için Bilet Keşfet

BİLETKEŞFET ile binlerce bilet seçeneğini saniyeler içinde listeleyebilir, size en uygun bileti güvenle kolayca satın alabilirsiniz.

Hemen İndir
İndirim fırsatlarından ve kampanyalardan

haberdar olmak için e-bültenimize kayıt olun!

E-Bülten aboneliğiniz başarıyla tamamlandı E-Bülten aboneliğiniz başarıyla tamamlandı