Akra Hakkında

Akra, Gana’nın başkenti olmakla birlikte en büyük şehridir. Akra’da step iklimi görülmektedir, yarı kurak ve yıllık yağış miktarı azdır. Tam olarak Gine körfezinde yer almaktadır. Kent’in adı bölgede ünlenmiş bir karınca türünden gelmektedir. Kent 17. Yüzyılda İngiliz ve Hollandalı sömürgecilerin yapmaya başladığı kaleler ile Akra oluşmaya başlamıştır. Akra aynı zamanda Gana’nın ticaret, sanayi ve kültür merkezi olarak bilinmektedir. Akra aynı zamanda Afrika’nın da en modern, önemli şehirlerinden birisidir.  Akra, Afrika’nın da en güvenli başkentlerinden biri olmakla beraber ülkenin çok önemli ticaret ve endüstri merkezidir.  En önemli endüstriyel faaliyetler; kimyasal madde, konserve, dokuma ve konfeksiyondur. Önemli bir kakao üreticisidir.

Makola Çarşısı bu kentin en canlı ve en büyük pazarıdır. Deniz Turizminin de ön planda olduğu bilinirken Labadi Coco ve Bojo sahilleri Turizm’in merkezidir. Gana Ulusal Kent Müzesi, Gana tarihini gözler üzerine sermektedir.  Aynı zamanda Şehir merkezindeki Bağımsızlık Meydanı ve Takı, sömürge döneminin izlerini taşıyan Osu Kalesi, şehirdeki göz kamaştıracak mutlaka seyahat etmeniz gereken yerlerdir. Aynı zamanda gezilecekler listenize yazabileceğiniz Kakum Ulusal Parkı ve Mole Ulusal Parkı, Afrika yaban hayatına dair ise mükemmel manzarasıyla göz kamaştırmaktadır.

Akra’da en çok turist görebileceğiniz yerlerden biri olan Osunun ana caddesi olarak bilinen Cantoments Road da sayısız otel ve harika restoranlar bulunmaktadır burada gezinizi taçlandırmak adına mükemmel lezzetlere şahit olabilirsiniz. Aynı zamanda yerel tatların yanında dünya mutfaklarından lezzetlere de rastlayabilirsiniz. Meşhur yöresel yemekler arasında, Fufui Kenkey, Gana Kebabı, Ampesi ve Banku gelmektedir. Akra Havalimanı, şehir merkezine 8 km mesafededir.
 

Havalimanından Akra Merkezine Ulaşım

Otobüs
Havalimanı’ndan şehir merkezine herhangi bir otobüs seferi bulunmamaktadır. Ancak siz şehir merkezi dışında başka yerlere gitmek istiyorsanız kent merkezine ulaştıktan sonra otobüslere aktarma yapıp kentim diğer bölgelerine yada diğer kentlere ulaşımınız bu şekilde mümkündür.

Havalimanı Servisleri

Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşımın diğer bir seçeneği ise otellerin sunmuş olduğu havalimanı servisleridir. Bu servisleri kullanmadan önce otelinizi arayarak fiyat konusunda bilgi almanız ve rezervasyon yaptırmanız gerekmektedir. Her otelin havalimanı servisleri mevcuttur.

Limuzin
Şehir merkezine ulaşımın en konforlu en lüks seçeneği Limuzin kiralamaktır. Genelde Limuzin kiralayarak şehir merkezine, diplomatlar gitmektedir. Ve konforlu bir seçenek için ücret düşünmeyen ziyaretçilerimiz tarafından sıklıkla tercih edilmektedir.

Araç Kiralama
Akra Havalimanı’nda Terminal 2 de bulabileceğiniz araç kiralama ofislerinden araç kiralayabilirsiniz. Budget, Hertz ve AVIS gibi uluslararası firmalar burada sizlere hizmet vermektedir.  Akra’da sadece havalimanında değil şehir merkezinde ve çevresinde de araç kiralama şirketleri görebilirsiniz. Araç kiralama ücretleri çok yüksek olmaması sebebiyle özellikle ailecek gelen ziyaretçiler için oldukça avantajlı bir alternatif olmaktadır. Havalimanı’nda kiraladığınız araçları şehir merkezinde bulunan şubelerine bırakabilmeniz mümkündür. Araç kiralama şehir yolculuğunda ve şehrin çevresine gitmek için oldukça ideal seçenekler arasındadır.

Sıkça Sorulan Sorular

Biletkesfet, Akra varış noktasına tercih ettiğiniz kalkış noktasından uçuşu olan tüm hava yollarının anlık verilerini direkt olarak çeker ve karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için tüm Akra uçuşlarını bir arada görebilir ve en uygun uçak biletini tercih edebilirsiniz.

Tüm seyahat planlarınız için Bilet Keşfet

BİLETKEŞFET ile binlerce bilet seçeneğini saniyeler içinde listeleyebilir, size en uygun bileti güvenle kolayca satın alabilirsiniz.

Hemen İndir
İndirim fırsatlarından ve kampanyalardan

haberdar olmak için e-bültenimize kayıt olun!

E-Bülten aboneliğiniz başarıyla tamamlandı E-Bülten aboneliğiniz başarıyla tamamlandı