Hızlı Erişim

Agen Hakkında

Agen Fransa'nın Lot-et-Garonne ilinde yer alan bir şehridir. Agen şehrinde geçmişten günümüze gelen Fransa gelenekleri devam etmektedir. Kasaba turunuza Agen’de en çok ziyaret edilen yerlerden biri olan Güzel Sanatlar Müzesi (The Fine Arts Museum – Musee des Beaux Arts) ile başlayabilir ve devamında Canal de Garonne boyunca bisikletle gezebilir, tekne turlarına katılabilirsiniz. 1500’lerden kalma dört tarihi konaktan oluşan bir komplekste yer alan Agen Güzel Sanatlar Müzesi’nde Lübnan ve Suriye'den gelen çocuk oyuncakları, 1600'ün üzerinde eşya, Haçlı Seferleri sırasında yağan madeni paralar ve heykeller sergilenmektedir.  Eski Saint-Étienne Katedrali'nin yıkılmasından sonra 1801 senesinde tekrar inşa edilen ve Agen Katedrali adını alan bu görkemli yapı aynı zamanda UNESCO Dünya Mirası Sit Alanı Listesi’nde de yer almaktadır.

Ziyaretinizi mutlaka gerçekleştirmeniz gereken yerlerden biri olan ve 11. yüzyılda inşa edildiği düşünülen Église Notre-Dame de Moirax 1800’lü yıllarda restore edildikten sonra özellikle yabancı turistler tarafından büyük ilgi görmeye başladı. Tarih m eraklılarının Agen’de ilk uğradığı yerlerden biri olan ve Castelculier'de yer alan Villascopia 4. yüzyıldan kalma Gallo-Roma evinin kalıntılarına ev sahipliği yapıyor. Agen’deki en ünlü tema parkı olan Walibi Sud-Ouest 30 hektarlık ormanlık bir alana kurulu. Her yaştan insana hitap eden lunapark aletlerinin olduğu parkta gün boyu ailenizle ve sevdiklerinizle unutulmayacak anılar biriktirebilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Biletkesfet, Agen varış noktasına tercih ettiğiniz kalkış noktasından uçuşu olan tüm hava yollarının anlık verilerini direkt olarak çeker ve karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için tüm Agen uçuşlarını bir arada görebilir ve en uygun uçak biletini tercih edebilirsiniz.

Agen uçuşları La Garenne Havalimanı üzerinden düzenleniyor.

Tüm seyahat planlarınız için Bilet Keşfet

BİLETKEŞFET ile binlerce bilet seçeneğini saniyeler içinde listeleyebilir, size en uygun bileti güvenle kolayca satın alabilirsiniz.

Hemen İndir
İndirim fırsatlarından ve kampanyalardan

haberdar olmak için e-bültenimize kayıt olun!

E-Bülten aboneliğiniz başarıyla tamamlandı E-Bülten aboneliğiniz başarıyla tamamlandı