Adıyaman Havalimanı Hakkında

Adıyaman Havalimanı, birçok tarihi ve kültürel güzelliğe ev sahipliği yapan Adıyaman iline hizmet veriyor. 1998 yılından itibaren iç hat uçuşlara açık olan havalimanı şehir merkezine 22 kilometrelik mesafede konumlanıyor. İç hat terminal binası olarak tek bina bulunuyor. Faaliyete girdiği tarihten 2001 yılına kadar sadece Ankara ve Adıyaman illeri arasında seferler düzenlenmiştir. 2011 yılında havalimanında yeniden inşa işlemleri başlatıldı, daha yeni ve modern olarak 2014 yılında tekrar hizmet vermeye başlamıştır. Yıllık 2 milyon yolcu kapasitesine sahip havalimanı 23 bin metrekarelik alanda bulunuyor. İstanbul Adıyaman uçuşları ve Ankara Adıyaman seferleri her gün düzenli olarak yapılmaktadır. İstanbul'dan sadece İstanbul Havalimanı tarifeli uçuş seferlerine hizmet veriyor. Havalimanı, 5 uçaklık Apron, 45 metre uzunluğunda bir pist ve 305 araç kapasiteli otoparka sahiptir.

Adıyaman Havalimanı'ndan Şehir Merkezine Ulaşım

Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde Fırat Nehri’nin batısında yer alan Adıyaman iline hizmet veriyor. 1998 yılından itibaren iç hat uçuşlara açık olan Adıyaman Havalimanı şehir merkezine 22 kilometrelik mesafede yer alıyor.

Adıyaman’ın merkezine yakın bulunan Adıyaman Havalimanı’ndan kent merkezine HAVAŞ servisleri bulunmuyor. Minibüs, yolcu servisi, araç kiralama ve taksi ile ulaşım imkanı bulunduğu gibi, özel araçlarınızla da karayolu üzerinden şehir merkezine ulaşım sağlayabilirsiniz.

Yolcu Servisi

Adıyaman Havalimanı’ndan şehrin merkezine ulaşımınızı yolcu servisleri ile sağlayabilirsiniz. Türk Hava Yolları ve Anadolu Jet'in havaalanı yolcu servisi hizmetleri bulunuyor. Bu servislerle; Adıyaman Müzesi önü, Atatürk Bulvarı yan yol üzeri ve Adıyaman şehir merkezine ulaşabilirsiniz. 

Minibüs

Adıyaman Havaalanı'ndan şehir merkezine minibüslerle ulaşım sağlamak mümkün. Havalimanından düzenli olarak her saat başı kalkan TAS minibüs seferleriyle şehir merkezi, otogar ve tren garı gibi noktalara gidebilirsiniz.

Taksi

Havalimanı'ndan şehir merkezine ulaşmak için taksi diğer bir alternatif. Havalimanı önünde yer alan taksiler her saat hizmet veriyor. Tercih edebileceğiniz en hızlı seçenek olan taksiler ile trafiğin yoğunluk durumuna göre zamanınızı diğer tercihlere oranla daha hesaplı şekilde kullanabilirsiniz. Adıyaman Havalimanı'ndan şehir merkezine taksi ile 20 dakikada ulaşım sağlayabilirsiniz.

Şehir Merkezinden Adıyaman Havalimanı'na Ulaşım

Adıyaman şehir merkezine 22 kilometre uzaklıkta bulunan Adıyaman Havalimanı'na yolcu servisleri ve minibüs ile ulaşım sağlanmaktadır. Şehir merkezinde bulunan taksilerle veya araç kiralama ofisinden araç kiralayarak ulaşımınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Yolcu Servisi

Şehrin merkezinden Adıyaman Havalimanı’na ulaşımınızı yolcu servisleri ile sağlayabilirsiniz. Türk Hava Yolları ve Anadolu Jet'in havaalanı yolcu servisi hizmetleri bulunuyor. Şehir merkezinden kalkan servislerle Atatürk Bulvarı yan yol üzeri, Adıyaman Müzesi önünden havalimanına gidebilirsiniz.

Minibüs

Şehir merkezine minibüslerle Adıyaman Havaalanı'na ulaşım sağlamak mümkün. Şehir merkezinden düzenli olarak her saat başı kalkan TAS minibüs seferleriyle havalimanına ulaşım sağlanmaktadır.

Taksi

Şehir merkezinde bulunduğunuz her noktadan taksilerle havalimanına ulaşabilirsiniz. Tercih edebileceğiniz en hızlı seçenek olan taksiler ile trafiğin yoğunluk durumuna göre zamanınızı diğer tercihlere oranla daha hesaplı şekilde kullanabilirsiniz. Taksi şehir merkezinde 24 saat hizmet vermektedir.

Havalimanı Bilgileri

Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde Fırat Nehri’nin batısında yer alan Adıyaman iline hizmet veriyor. İç hat terminal binası olarak tek bina bulunuyor. 1998 yılından itibaren iç hat uçuşlara açık olan Adıyaman Havalimanı şehir merkezine 22 kilometrelik mesafede yer alıyor. Yıllık 2 milyon yolcu kapasitesine sahip havalimanı 23 bin metrekarelik alanda bulunuyor.

Havalimanı, 5 uçaklık Apron, 45 metre uzunluğunda bir pist ve 305 araç kapasiteli otoparka sahiptir. Terminal binası içerisinde; kayıp eşya servisi, mescit, araç kiralama ofisi ve taksi durağı hizmetlerinin sunulduğu bölümler yer alıyor.

Sıkça Sorulan Sorular

Biletkesfet, Adıyaman Havalimanı varış noktasına tercih ettiğiniz kalkış noktasından uçuşu olan tüm hava yollarının anlık verilerini direkt olarak çeker ve karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için tüm Adıyaman Havalimanı uçuşlarını bir arada görebilir ve en uygun uçak biletini tercih edebilirsiniz.

AnadoluJet, Türk Hava Yolları, Adıyaman Havalimanı'na uçuş düzenliyor.

Türk Hava Yolları, AnadoluJet İstanbul, Ankara şehirlerinden Adıyaman Havalimanı varışlı direkt uçuş düzenliyor.

Tüm seyahat planlarınız için Bilet Keşfet

BİLETKEŞFET ile binlerce bilet seçeneğini saniyeler içinde listeleyebilir, size en uygun bileti güvenle kolayca satın alabilirsiniz.

Hemen İndir
İndirim fırsatlarından ve kampanyalardan

haberdar olmak için e-bültenimize kayıt olun!

E-Bülten aboneliğiniz başarıyla tamamlandı E-Bülten aboneliğiniz başarıyla tamamlandı