Abu Dabi Hakkında

Ülkenin en turizm, kültür ve ticaret kültür merkezi olan Abu Dabi, aynı zamanda sadece ülkenin değil bölgede de aynı özelliklere sahiptir. Abu Dabi Birleşik Arap Emirlikleri’nin Başkentidir. Genel olarak ılıman bir iklim görülmektedir. Gündüzleri aşırı sıcak, geceleri ise oldukça soğuk geçmektedir. 1970’li yıllarda sıradan bir şehir olan Abu Dabi, 1970’li yıllardan sonra çıkan petrol rezervleri ile ticaret, ekonomi sanat ve spor gibi birçok konuda hızla gelişim kazanmıştır. Abu Dabi günümüzde de bu gelişimini sürdürmektedir.

Göz alıcı gökdelenleri aratmayan yüksek olması sebebi ile birbiriyle yarış halinde olan modern binalar, geniş caddeler, oldukça düzenli bir şehir yaşamı ve bütün yaş kesimlerine hitap eden parkları ile ziyaretçilerinin gözlerini kamaştırmaktadır. Aynı zamanda Abu Dabi, bir ada üzerine kurulup ana karaya köprülerle bağlanır. Abu Dabi’de en çok keyif alacağınız şeylerden biride alışveriş yapmaktır. Kentin 200 adasından oluşan her bölgesine yayılan alışveriş merkezleri dünyanın her yerinden gelen turistler ve aynı zamanda halk tarafından da büyük ilgi görmektedir. Abu Dabi’de müzeler, sanat galerileri ve özellikle sinemalar oldukça ziyaretçiye ev sahipliği yapmaktadır ayrıca çok yoğun ilgi görmektedir.

Dünya’nın pek çok yerinden gelen turistler için oldukça sevilen bir şehir olan Abu Dabi’de yemek konusunda sıkıntı yaşamazsınız. Mutfak konusunda oldukça zengin bir sunum hazırlayan Abu Dabi’de aynı zamanda dünya mutfaklarından özel tatlar sunan lüks restoranlar ve kafelere de ev sahipliği yapmaktadır.
 

Havalimanından Abu Dabi Merkezine Ulaşım

Havalimanı Servisleri
Bazı havayolu şirketlerinin hizmetinde olan servisler ile şehir merkezine ve havalimanına ulaşımlarınız mümkündür. Bu servisler 24 saat hizmet vermektedirler. Ayrıca servislere ücretsiz katılabilirsiniz.  

Taksi
Taksi, şehir merkezine ulaşım için diğer seçenekler arasında gelmektedir. Abu Dabi’de en yaygın ulaşım aracı olarak taksi kullanılmaktadır. Talebin fazla olması sebebiyle bekleme süreniz biraz fazla olabilir. Bütün taksilerde kredi kartı geçmektedir. Taksiden inerken ücreti ödedikten sonra dilerseniz fiş alabilirsiniz.

Araç Kiralama
En makul seçeneklerden diğeri ise araç kiralamaktır. Abu Dabi, petrol rezervleri bakımından oldukça şanslı bir ülke olduğu için yakıt fiyatları da çok düşüktür. Hem bu avantajı kullanmak için hem de şehri daha özgür ve keyifli ziyaret edebilmek için araç kiralayabilirsiniz. Havalimanı’nda bulunan araç kiralama şirketlerinden işlemlerinizi onaylayarak aracınızın anahtarını alabilirsiniz. 

Sıkça Sorulan Sorular

Biletkesfet, Abu Dabi varış noktasına tercih ettiğiniz kalkış noktasından uçuşu olan tüm hava yollarının anlık verilerini direkt olarak çeker ve karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için tüm Abu Dabi uçuşlarını bir arada görebilir ve en uygun uçak biletini tercih edebilirsiniz.

Abu Dabi uçuşları EK BUS STATION Havalimanı, International Havalimanı, Bateen Havalimanı üzerinden düzenleniyor.

Tüm seyahat planlarınız için Bilet Keşfet

BİLETKEŞFET ile binlerce bilet seçeneğini saniyeler içinde listeleyebilir, size en uygun bileti güvenle kolayca satın alabilirsiniz.

Hemen İndir
İndirim fırsatlarından ve kampanyalardan

haberdar olmak için e-bültenimize kayıt olun!

E-Bülten aboneliğiniz başarıyla tamamlandı E-Bülten aboneliğiniz başarıyla tamamlandı